Hvězdu uhasil „tenisový kanár“

FK Admira Praha B – FK Hvězda Cheb 6:0 (5:0)

Veledůležité utkání o naději na záchranu v divizi sehrála rezerva doma proti Hvězdě Cheb, také ohrožené sestupem. Opravdu nikdo nečekal, že by souboj dvou mužstev ze spodních pater tabulky mohl skončit výsledkem 6:0. A přece se tak stalo. Značný podíl na tom mají hráči z kádru A-týmu, kteří se postarali o všechny branky.

Začalo to pro nás nejlépe, jak začít mohlo. V 5. minutě pronikl Jakub Michálek zleva do velkého vápna, předložil míč „na podnose“ svému jmenovci Jakubu Mrázovi a ten ho procedil pod nohama padajícího obránce do sítě – 1:0. Jakub Michálek se gólové radosti dočkal v 18. minutě, kdy přesnou hlavičkou po rohovém kopu zvýšil na 2:0. A dalo by se říci, že „po zápase“ bylo ve 23. minutě. To míč centrovaný Jakubem Michálkem doslova doklepl u protější tyče Jakub Mráz za záda gólmana Chebu Dalibora Máchy, který si na balón do té doby vlastně pořádně nesáhl – 3:0.  To už mělo béčko s Hvězdou lepší vzájemné skóre (na podzim jsme v Chebu prohráli 1:3). Ale chuť střílet branky náš tým neopustila. Ve 34. minutě poslal Magomedali Tatdanov do brejku Jáchyma Trajhana, který zvýšil na 4:0. A ještě to v první půli nebylo všechno, neboť ve 38. minutě náš útok doslova rozebral chebskou defenzivu „na šroubky“ a zakončující Jakub Michálek se mohl radovat podruhé – 5:0.

Po změně stran náš tým poněkud polevil a Chebští se urputně snažili aspoň zkazit brankáři Romanu Konečnému (od 65. minuty pak Filipu Borkovi) čisté konto. A právě v době západočeské aktivity před naší brankou přišel v 71. minutě rychlý útok Admiry B zakončený šikovnou jedovkou Jakuba Michálka k tyči – jeho hattrick a 6:0! Hvězda si fakticky nevypracovala žádnou „loženku“, béčko mělo ještě jednu, ale balón z ní přelétl břevno branky, a tak se skóre už nezměnilo.

Situace v tabulce je nyní taková, že jsme se po sérii čtyř utkání bez prohry vyšvihli na 13. příčku. Teorie říká: pokud bychom vyhráli následující dvě utkání (ve Štětí a doma s Neratovicemi-Byškovicemi), zůstane divize na Admiře zachována. Ale jaká bude praxe..?

Admira B: Konečný (65. Borka) – Skalický, Krpálek, Mráz, Tatdanov (46. Marek), Drescher, Michálek (75. Veselý), Trajhan, Horníček, Kunc (46. Křížek), Heinzel (65. Mathauser).

Hodnocení trenéra Salema Hebousse a útočníka Jakuba Michálka:

Branky: 5. Mráz, 18. Michálek, 23. Mráz, 34. Trajhan, 38. Michálek, 71. Michálek.

ŽK: 0:2 (Netrval, Anděl).

Rozhodčí: Mudra – Pena, Mazanec.

Diváci, kterých se sešlo 75, se nestačili divit té kanonádě…

Referát z Chebského deníku čtěte zde: https://chebsky.denik.cz/fotbal-divize/horka-pachut-kanar-na-admire-oddalil-hvezde-zachranu-20230528.html

Ostatní zápasy 28. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 28. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – hattrick Jakuba Michálka

6 – Michálek (5 doma + 1 venku)

3 – Krpálek (1 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 2 venku), Marek (2 doma + 1 venku), Mráz (3 doma + 0 venku)

2 – Marqvardsen, Tatdanov, Horníček (všichni 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Heinzel, Kurek, Jandovský, Komínek (všichni 0 + 1), Novák, Fencl, Kunc, Trajhan, Broda, Kulhavý, Mlynka (všichni 1 + 0).

Hráči uvedení kurzívou už v Admiře nepůsobí.