Tři body znamenají reálnou šanci na záchranu!

SK Štětí – FK Admira Praha B 0:3 (0:0)

Štětí nás na podzim v Kobylisích „přejelo“ poměrem 3:0 a totéž se podařilo béčku v sobotu dopoledne na severu Čech. Ovšem poměr sil na hřišti takovému výsledku neodpovídal, to přiznejme. Po bezbrankové první půli otevřel skóre v 72. minutě Jiří Jandovský, když přehodil domácího gólmana Václava Sailera – 0:1. Severočeši se pustili do útočení, ale Martin Keller v naší brance odolával, a naopak to byl opět Jiří Jandovský, kdo pohnul stavem utkání. Naše záloha v 80. minutě vyhrála souboj ve středu hřiště a Jandovský projel obranou Štětí jako nůž máslem – 0:2. Naše „záchranářské“ naděje dostávaly čím dál reálnější obrysy, a to ještě v nastaveném čase skončil rychlý brejk doklepnutím střídajícího Tomáše Fencla do prázdné branky – 0:3. Vítězství je dílem celé party, důležitý podíl na něm mají hráči z kádru A-týmu.

Situace před posledním kolem je vcelku příznivá. Máme v tabulce 30 bodů a jsme na 13. místě. Do přeborů sestupuje celkem 10 divizních mužstev. Ta, která skončí na 14., 15, a 16. místech a ještě jeden tým z 13. místa s nejhorší bilancí ze všech tří skupin. Z B-skupiny sestoupí už jistě Vilémov a taky Libiš. Cheb by nás mohl ještě předstihnout za předpokladu, že vyhraje v posledním kole v Kladně a naše béčko prohraje doma s Neratovicemi. Ohlížet se ale musíme i na ostatní týmy na 13. místech.  V A-skupině jsou na tom Klatovy lépe než Admira B. Ve skupině C mají 13. Čáslav i 14. Brandýs 28 bodů, ovšem podstatně horší skóre. I tady platí – pokud neprohrajeme s Neratovicemi, nemůže nás ani jeden z těchto týmů předstihnout.

Admira B: Keller – Křížek, Krpálek (60. Marek), Mathauser, Horníček, Drescher, Kurek, Jandovský (83. Marqvardsen), Trajhan (89. Fencl), Mráz, Michálek (89. Veselý).

Hodnocení trenéra Salema Hebousse: „Další velmi těžké utkání o záchranu nás čekalo se sousedem v tabulce Štětím. První poločas nepřinesl krom urputného boje téměř nic zajímavého, až na nebezpečnou střelu kapitána Štětí Vokouna a jeden nebezpečný závar, který vyřešil náš gólman Martin Keller. V druhém poločase opět na začátku byl nebezpečnější domácí tým a hrozil hlavně po kombinacích z křídelních prostorů. My jsme paradoxně v době začínající převahy domácích nečekaně dvakrát v rozpětí pár minut udeřili Jirkou Jandovským a jeho góly v 72. a 80. minutě jsme vedli 2:0. Domácí hru ještě více otevřeli a my jsme již v nastaveném čase udeřili Tomem Fenclem na 3:0. Vyrovnané utkání s krutým výsledkem pro domácí a my jsme odjížděli s důležitým tříbodovým ziskem. Musím pochválit celý tým a posily z A-týmu. I když se někdy nedaří, stále bojují a mají touhu vítězit. Cíl – udržení soutěže – je velmi blízko.

Branky: 72. Jandovský, 80. Jandovský, 90.+4. Fencl.

ŽK: 2:2 (Stejskal, Pokorný – Horníček, Marek).

Rozhodčí: Coufal – Hoch, Havel.

Diváci, kterých se sešlo 130, odcházeli hodně zklamaní.

Záznam utkání:

Utkání z pohledu soupeře: https://www.stetimondifotbal.cz/aktuality/detail/1928-dulezite-utkani-v-boji-o-zachranu-se-zacalo-lamat-20-minut-pred-koncem-kdy-hoste-vstrelili-vedouci-branku-odpovedet-a-vyrovnat-se-nepovedlo-naopak-jsme-znova-inkasovali-cheb-ale-jen-remizoval-a-tim-nas-vlastne-zachranil

Ostatní zápasy 29. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 29. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – Jandovský mezi třígólovými

6 – Michálek (5 doma + 1 venku)

3 – Jandovský (0 doma + 3 venku), Krpálek (1 doma + 2 venku), Pelikán (1 doma + 2 venku), Marek (2 doma + 1 venku), Mráz (3 doma + 0 venku)

2 – Marqvardsen, Tatdanov, Horníček, Fencl (všichni 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Heinzel, Kurek, Komínek (všichni 0 + 1), Novák, Kunc, Trajhan, Broda, Kulhavý, Mlynka (všichni 1 + 0).

Hráči uvedení kurzívou už v Admiře nepůsobí.