A-tým i B-tým zahájily letní přípravu

Letní přípravu jsme zahájili v pondělí 10.7.2023. Na její začátek se dostavili všichni hráči, se kterými počítáme do kádru A-mužstva, a také nové tváře, které jsme přímo oslovili, nebo jsou u nás na zkoušku. Celkem 21 hráčů a tři brankáři. V kádru z minulé sezóny již není Jakub Michálek, který se připravuje v Meteoru, kde by chtěl působit. Chybí Jáchym Trajhan, který se po dvou sezónách vrací do Tempa, Tomáš Ježek, jemuž vypršel dočasný přestup, se připravuje s Újezdem P4 a Ivan Žulevič, který z pracovních důvodů ukončil činnost na této úrovni. Mimo kádr je také Jirka Mošna, který se po vleklém zranění podrobil opakované operaci. V jeho případě bych byl moc rád, kdyby u nás v budoucnu pokračoval ve funkci trenéra či mentora.

Pokud se týká příchodů, jsme domluveni s Duklou Praha na dočasném přestupu Tomáše Lauka, který se po delším zranění vrací do formy, a dále dotahujeme přestup Vítka Koláře z Motorletu. Jednání se vedou i o Patriku Vlčkovi z Viktorie Žižkov, který u nás již působil na jaře a kterého bychom rádi získali na přestup. Zajímavým hráčem pro nás je Vojta Burýšek ze Střešovic, kterého zkoušíme stejně jako Pavla Soukupa z Vltavínu.

Ve hře je ještě jedno jméno mladého perspektivního hráče, o kterém se vedou složitá jednání.

Náročný týden přípravy, který jsme strávili v lese a na běžeckých tratích vyvrcholil sobotním utkáním s druholigovým FK Příbram. Ten měl zápas jako generálku na FNL, která startuje již následující sobotu. Logicky jsme tedy výrazně tahali za kratší konec a po 25 minutách se jasně projevila kvalita, jiný stupeň přípravy a rozehranost soupeře, který nás jasně válcoval. Našim hráčům toho moc po vyčerpávajícím týdnu vytknout nemohu, snad až na dvě obdržené branky, které jsme soupeři věnovali bez jeho přičinění. Nakonec jsme jich obdrželi šest.

V hrubé přípravě budeme pokračovat ještě i v příštím týdnu, který vyvrcholí dvěma zápasy o víkendu. Poté se již budeme věnovat herní a technicko – taktické přípravě.

František Peřina, trenér A-týmu

„Ostrý start přípravy B-týmu byl 12.7. V sobotu první zápas na Dobříši naši junioři vyhráli 2:0. Změny v kádru budou jisté až později.“

Další zápasy

19.7. modelový zápas s naším dorostem U19

23.7.17:00 Zličín – zatím domluveno hřiště v Dobrovízi

25.7.18:30 Podolí – hř. Podolí

27.7.18:30 Dubeč- hř. Dubeč

V jednání – 2.8.19:00 Braník – hř. Braník. V tomto případě ale může ještě dojít ke změně.

Salem Hebousse, trenér B-týmu