Nakonec buďme rádi za plichtu…

FK Admira Praha B – Olympie Březová 1:1 (1:1)

Pět nových tváří z dorostu vyběhlo k divizní premiéře proti Západočechům ze Sokolovska na naši trávu. První půle patřila Admiře, ve 27. minutě otevřel skóre Viktor Záruba – 1:0. Týž hráč dopravil o něco později balón za záda brankáře hostí Tomáše Martince znovu, ale mával a pískal se ofsajd. A těsně před přestávkou hosté srovnali na 1:1 trefou Rostislava Vokáče.

Po změně stran si Březová vynutila převahu a jen díky gólmanovi Admiry Jiřímu Veselému si odvezla na západ Čech pouze jeden bod.

Hodnocení trenéra Admiry B Salema Hebousse: „V úvodní utkání sezóny nás doma čekala Březová. Prvních 20 minut byla vidět nervozita na kopačkách obou týmů a spousta nepřesností s minimem šancí. My jsme ve 27. minutě jednu z ojedinělých chyb soupeře Viktorem Zárubou potrestali a vedli jsme 1:0. Poté jsme vinou zranění museli poprvé střídat. Ve 42. minutě jsme zahrávali standardní situaci a po závaru před bránou soupeře zvyšoval na 2:0 opět Viktor Záruba – bohužel gól nebyl uznán pro domnělý ofsajd. Vzápětí soupeř uhodil na druhé straně hřiště a Vokáčem vyrovnal na poločasových 1:1.

O přestávce jsme opět museli střídat vinou zranění a potom ještě jednou ve druhém poločase, kdy po nezaviněné srážce hlavou musel odejít Mára Jung. Posledních 20 minut bylo za velké převahy soupeře a náš velmi mladý výběr nabral spoustu zkušeností s prvním utkáním v divizi mužů – přesně 5 hráčů loňského ročníku dorostu. My jsme byli lepší v prvním poločase a soupeř ve druhém. Výsledkem je spravedlivá remíza a příště nás čeká derby s Meteorem.“

Admira B: Veselý – Marek, Křížek (46. Jung, 70. Kos), Fric (27. Doubravský), Skalický, Kunc (66. Vondra), Drescher, Záruba (46. Körbler), Hamada, Horníček, Mráz.

Branky: 27. Viktor Záruba – 44. Rostislav Vokáč.

ŽK: 4:0 (59. Veselý, 74. Horníček, 76. Kos, 86. Mráz).

Rozhodčí: Vnuk – Štefan, Dohnal.

Přihlíželo 149 diváků.

Výsledky I. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add