MOL Cup: Jdeme dál, ale dalo to práci

FK Čáslav – FK Admira Praha 1:2 (0:1, 1:1)

Do Čáslavi přišla v létě řada posil, aby se tohle tradiční fotbalové město nemuselo zase třást o účast v divizi, jako tomu bylo letos na jaře. V premiérovém I. kole divize C se na hřišti ve Vodrantech nehrálo pro nezpůsobilý terén. Utkání s MFK Trutnov bylo odloženo na 23. srpna. A tak se na první soutěžní mač přišlo podívat 270 natěšených a často bouřících fanoušků. Z komína sousedního pivovaru drama odehrávající se dole sledovala utěšená čapí rodinka.

Postup do II. kola si Admira musela opravdu vybojovat. Hrálo se od podlahy, soupeři si nic nedarovali. Skóre otevřel v 18. minutě zblízka náš novic Tomáš Lauko – 0:1. Bohužel, v první půli jsme spálili tři nadějné možnosti stav zvýšit. Domácím stouplo sebevědomí a druhá půle překvapivě patřila jim. V 68. minutě Václav Bašek prostřelil po zemi všechno, co bylo před ním – 1:1. Vítězný gól mohli vstřelit jak admiráci, tak Středočeši, ale nestalo se tak. Proto musel sudí Jan Kvaček odřídit za soumraku ještě půlhodinové prodloužení. V něm jsme měli navrch my. Běžela 100. minuta, když ve skrumáži před brankou Čáslavi hlavou rozhodl Vojtěch Burýšek – 1:2. Týž nováček v našem dresu mohl ještě přidat další dvě branky, ale stav už se nezměnil. Postup tedy patří Admiře, ale v Hostouni, kam jedeme v neděli k utkání II. kola ČFL, by středeční výkon k bodovému zisku asi nestačil.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Divizní soupeř, který nastoupil posílen sedmi novými hráči, má kvalitní tým. V první půli jsme přesto měli zřetelnou převahu, kromě vstřelené branky jsme neproměnili ještě tři šance. Ve druhé půli jsme však přestali hrát, začali jsme panikařit a posadili jsme soupeře na koně. V prodloužení pak rozhodla naše lepší fyzická kondice.“

Sestřih gólů:

Referát Kutnohorského deníku čtěte zde: https://kutnohorsky.denik.cz/fotbal_region/

Admira: Keller – Herc, Vlček, Venc (46. Čácha), Lauko (73. Kunc) – Horák – Jandovský (46. Mráz), Zahálka (61. Burýšek), Koutecký, Kolář – Šiler (80. Záruba).

Branky: 68. Bašek – 18. Lauko, 110. Burýšek.

Rozhodčí: Kvaček – Braun, Rázek.

ŽK: 7:5 (z našich Horák, Herc, Vlček, Mráz, Koutecký).