Derby Prahy 8 vyhrál těsně domácí Meteor

FK Meteor VIII – FK Admira Praha B 2:1 (1:1)

V sousedském derby jsme za nedělního horka bohužel nedokázali vrátit Meteoru VIII jarní prohru 0:1 a zase jsme těsně prohráli. Domácí šli do vedení ve 49. minutě gólem Daniela Dvořáka z PK. Admira odpověděla v 59. brankou Štěpána Kose, ale Daniel Dvořák hned po rozehrávce v 60. minutě určil konečný výsledek 2:1.

Hodnocení trenéra Admiry B Salema Hebousse: „Ve velmi dusném počasí se v derby na velmi dobře připraveném hřišti hlavně v prvním poločase nehrál nijak zajímavý či atraktivní fotbal. Byla vidět nervozita a spoustu nepřesností z obou stran, prakticky bez velké šance. Bohužel se nám nepodařil vstup do druhého poločasu a hned v úvodu proti nám nařídil jinak velmi přesný rozhodčí Glogar přísnou penaltu, kterou Dvořák suverénně proměnil. My jsme zareagovali střídáním a útočnějším rozestavením, které vedlo velmi brzy ke šťastnému vyrovnání Štěpánem Kosem. Bohužel pro nás domácí hned z rozehrání opět Dvořákem kontrovali a Meteor vedl 2:1. Posledních 20 minut jsme hru oživili dvojím střídáním a začal se hrát pro diváka konečně zajímavý fotbal z obou stran. Dvě, tři velké šance soupeře a jedna naše Petra Marka gólem neskončila. My jsme si vytvořili v konci tlak, ale bohužel z mnoha standardních situací nic nebylo. A když téměř v posledních sekundách našeho Vondru vychytal brankář Toma, utkání skončilo naší porážkou 2:1. Naši mladíci – na rozdíl od minulého utkání – ukázali potenciál, že tuto soutěž většina z nich má šanci zvládnout. Vše je o tvrdé práci a určité míře trpělivosti a hlavně i o návratu zraněných opor z úspěšného konce sezóny. Kádr prošel větší obměnou a rotace v sestavě také výkonům mnoho nepomáhají, ale tým hlavně v posledních 20 minutách ukázal, že fotbal kluci hrát umí. Trochu to napravilo ten průměrný až podprůměrný výkon z prvního poločasu.“

Admira B: Veselý – Marek, Mlejnek (58. Ouředníček), Doubravský, Skalický, Tatdanov (46. Kos), Fencl (58. Čermák), Jandovský, Drescher, Hamada (63. Körbler), Horníček (72. Vondra).

Branky: 49. Dvořák z PK, 60. Dvořák – 59. Kos.

ŽK: 2:3 (84. Král – 92. Michálek – 48. Horníček, 70. Jandovský, 75. Skalický).

Rozhodčí: Glogar – J. Beneš, A. Beneš.

Derby sledovalo 255 diváků.

Výsledky:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Naši střelci po II. kole:
1 – Záruba (1 gól doma + 0 venku)