První výhra v novém ročníku ČFL

FK Admira Praha – SK Dynamo ČB B 2:1 (1:1)

Jihočeská juniorka nás v minulém ročníku potrápila, získali jsme proti ní jediný bod. Tentokrát se v srpnovém horku zrodila naše těsná výhra.

Začátek zápasu 3. kola ČFL vyšel lépe domácí Admiře, která od začátku na svého soupeře nastoupila s aktivním presingem, jímž získala mnoho míčů, a tím pádem měla více ze hry. Oproti minulým zápasům hráči Admiry více zakončovali i z pozic mimo pokutové území soupeře. Právě tato taktika vedla k prvnímu gólu zápasu v 19. minutě, kdy Radek Šiler s pomocí teče hostujícího obránce dostal míč do sítě budějovického brankáře Colina Andrewa – 1:0. Po vstřelené brance se hra lehce vyrovnala, soupeř začal být silnější na míči a začal zlobit. Hráči Admiry, i díky úmornému letnímu počasí, ubrali na intenzitě a začaly přicházet šance hostů. Ty ale Admira přečkala, aby pak v prodloužení prvního poločasu dostala výhodu pokutového kopu za faul na Filipa Kouteckého (v minulém roce působícího právě v akademii Dynama). K penaltě se postavil Míra Horák a s přehledem ji proměnil – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupily týmy jen s jednou změnou, a to na straně hostů, čímž se dalo tušit, že trenéři svým svěřencům z prvního poločasu věří. Náš trenér František Peřina pravděpodobně věřil v to, že domácí borci minimálně ubrání záludný poločasový výsledek 2:0, či v lepším případě nějaký ten gól přidají. Jihočeský trenér Dušan Žmolík v to, že jeho tým utkání alespoň zdramatizuje, ne-li otočí. Přání vyšlo lépe hostujícímu kouči, protože po 20 minutách se nádherně, ale i tak trochu nečekaně, z nemalé dálky a úhlu, trefil hostující kapitán Jan Malecha – 2:1. Admiře docházely síly a byla nucena několikrát střídat, hlavně kvůli svalovým potížím a vinou vyčerpání způsobeného i velmi horkým počasím. I přesto se domácí hráči dostávali do šancí. Asi v té největší se štěstím hostující gólman Andrew vychytal Štěpána Zahálku. Do konce zápasu se již skóre neměnilo, a tak tři body zůstávají na Admiře.

Hodnocení asistenta trenéra Admiry Jana Sobotky:

Admira: Keller – Herc, Martinic (60. Vlček), Horák, Lauko – Kolář (77. Burýšek) – Koutecký, Čácha, Zahálka (90. Kunc), Konejl (60. Záruba) – Šiler (77. Jandovský).

Branky: 19. Radek Šiler, 45.+5. Miroslav Horák z PK – 65. Jan Malecha.

ŽK: 2:4 (55. Konejl, 87. Zahálka – 6. Polanský, 45. Němeček, 45. Bastl, 54. Mašek)

Rozhodčí: Paták – Langmajer, Kříž.

Přihlíželo 225 diváků.

Záznam zápasu:

Foto: Radek Pivný

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Utkání z pohledu soupeře – čtěte zde:

https://www.dynamocb.cz/zapas.asp?id=Becko-zustava-po-trech-kolech-bez-bodu-6560

Naši střelci po 3. kole

2 – Šiler (1 doma + 1 venku)

1 – Horák (1 + 0)