Derby v Holešovicích jasně ovládla „Lokáda“

FK Loko Vltavín – FK Admira Praha 4:1 (1:0)

Domácí „Lokáda“, s lehkou nadsázkou přezdívaná Sparta C, potřebovala už poprvé v tomto ročníku vyhrát. A její dobrý výkon odskákala v derby nevýrazná Admira.

První gól padl v 7. minutě. Tomáši Laukovi odskočil míč a domácí se vydali do kontru, načež si centr z pravé strany srazil Vojtěch Venc ve skluzu do vlastní sítě a protipohybu Martina Kellera – 1:0. Ve 33. minutě chybovali admiráci ve vlastním vápně, Enes Osmani dostal míč proti noze a vypálil placírkou z hrany šestnáctky k pravé tyči – 2:0. Na konci samostatného úniku v 63. minutě míč přelétl Kellera z pravé strany a Adam Boček ho doklepl balón z malého vápna do prázdné brány – 3:0. Čestné branky jsme se dočkali v 79. minutě, kdy Petr Kunc vyhrál souboj jeden na jednoho na pravé straně a nacentroval na opačnou tyč, kterou zavřel ve skluzu Radek Šiler – 3:1. Zmar kobyliských nadějí dovršil v 83. minutě Dominik Tichý, který skóroval po rohu z pravé strany – 4:1.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „V sobotu se v Holešovicích sešly dvě věci. Domácí Vltavín hrál velmi dobře a my jsme naopak podali nejhorší výkon posledních sezón. Soupeř nám udělil lekci v aktivním pohybu, rychlosti, kombinaci, přesnosti a nakonec i efektivitě. Naopak my jsme ve všech těchto činnostech zaostávali, někteří naši hráči podali průměrný, ale většina podprůměrný výkon. Navíc jsme zklamali i jako tým. Přestože se nedařila hra, nenašli jsme ani dost vnitřní síly pro jakýkoliv vzdor soupeři. Věděli jsme, že Vltavín přes porážky v minulých utkáních, v nichž hrál velmi dobře, své soupeře v podstatě přehrával. Proti nám svoji výkonnost jen potvrdil. To ale nás vůbec neomlouvá. My jsme nebyli na utkání dostatečně připraveni, hráči neplnili určité taktické pokyny. Především v defenzivní činnosti jsme propadali a poskytli soupeři laciné příležitosti ke skórování. V pěti utkáních jsme inkasovali 12 branek, stejně jako za celý podzim v minulé sezóně. Podobně útočná fáze byla bez náboje, kvality a důrazu, když jsme si vlastně ani žádnou příležitost ke skórování nevytvořili.

Toto je pro nás námět k velkému zamyšlení, stejně jako hra celého týmu, která má do loňské sezóny hodně daleko. Ke zlepšení vede jen jediná cesta. Uvědomění si vlastních chyb každého z nás a pak hlavně tvrdá práce na hřišti jak v tréninku, tak v zápasech.“

Admira: Keller – Herc (66. Burýšek), Venc, Horák, Lauko – Martinic (46. Záruba) – Kolář (46. Kunc), Čácha, Zahálka (66. Konejl), Douděra (46. Koutecký) – Šiler.

Branky: 7. vlastní, 33. Osmani, 63. Boček, 83. Tichý – 79. Šiler.

ŽK: 2:1 (31. Jedlička, 78. Podzimek – 21. Martinic).

Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Zoufalý.

Přihlíželo 260 diváků. Ti z Kobylis odjížděli domů hodně zklamaní.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 5. kole

3 – Šiler (1 doma + 2 venku)

2 – Horák (2 + 0)

1 – vlastní Králova Dvora