Parta se semkla a dobyla přeštický stánek!

FK Robstav – FK Admira Praha 1:2 (1:1)

Po závěrečném propadáku v poslední půlhodině domácího mače s Povltavskou FA se kobyliská parta doslova „kousla“ a vydřela v Přešticích tři body. I trenér Robstavu Stanislav Purkart hru Admiry ocenil.

FK Robstav už nemá v názvu město Přeštice a dosud na podzim v ČFL kočoval. S Bohemkou B prohrál „doma“ ve Zbůchu 1:2, Táborsko B porazil „doma“ ve Stodu 4:2, Slavii B překvapivě deklasoval „doma“ v Mariánských Lázních 4:0. Klub totiž vede soudní spor s TJ Přeštice o právo využívat její stadion a teprve Admiru mohl v 7. kole přivítat právě tam. Západočeši jistě nečekali, že tři body si z Přeštic odveze do Kobylis náš tým.

Po půlhodině hry poslal domácí stoper Abdulrašíd Musa dlouhý míč na Ibrahimu Sowa, který ho zpracoval pro Matyáše Buneše, a ten tvrdou ranou otevřel skóre – 1:0. Z vedení se Robstav radoval jen sedm minut, neboť Vojtěch Burýšek po rohu vyrovnal – 1:1. Po změně stran Admira mač rozhodla. Ze standardky se trefil Míra Horák – 1:2. První vítězství našeho týmu venku bylo opravdu zasloužené.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny:

„Porážkou s Povltavskou akademií jsme si zkomplikovali postavení v „tabulce pravdy“. Proto je nezbytné začít bodovat také na hřištích soupeřů.

Zápas s Robstavem pro nás nebyl proto ten nejideálnější. Stál proti nám zkušený soupeř s velkou kvalitou (když pominu posílenou Slavii B), dle mého názoru nejsilnější letos na podzim. O to cennější je, že jsme jej porazili. To vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

My jsme udělali nějaké posuny v sestavě a taktice a poměrně úspěšně jsme čelili aktivní hře soupeře. Ten si přesto vytvořil určitý tlak na naši branku především po standardních situacích, kdy jsme minimálně dva závary odvrátili díky skvělým zákrokům Martina Kellera a také notné dávce štěstí.

Nakonec jsme přece jen inkasovali ve 32. min., kdy po hlavičkovém souboji vypadl míč k nabíhajícímu Bunešovi a ten s jistotou proměnil.

Tentokrát nás ale obdržená branka nepoložila jako v minulém utkání. Naopak, do konce poločasu jsme i my několikrát dostali soupeře do úzkých a vyústěním bylo ukázkové dohrání standardní situace Vojtou Burýškem. A tak do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním dobře bránit a ještě více soupeře ohrožovat rychlými protiútoky. Skvěle nám pracovala obrana a střed hřiště. Celkově jsme dobře pracovali jako tým a postupem času jsme získávali stále větší přesnost a jistotu na své kopačky. A také jsme byli čím dál víc soupeři nebezpeční. Troufám si říct, že jsme si i druhou vstřelenou branku zasloužili, když po výborném centru Čáchy skóroval hlavou na zadní tyči Šiler. Konec utkání byl, samozřejmě, ve znamení tlaku a nakopávaných míčů ze strany soupeře do naší šestnáctky. Ten tlak jsme ustáli a poslední minuty jsme takticky a zkušeně dotáhli k důležité výhře – i díky střídajícím hráčům.

Chci poděkovat všem hráčům i realizačnímu týmu za skvělou práci nejen při zápase, ale i v celém týdnu, který byl pro nás především psychicky náročný. Nyní ale musíme na dobrý výkon navázat a opakovat jej v dalších utkáních.“

Pozn. red.: V zápisu o utkání je jako střelec naší druhé branky uveden Horák.

Admira: Keller – Herc, Čížek, Horák, Fric – Koutecký (88. Kunc), Čácha (88. Lauko), Zahálka, Burýšek (74. Záruba), Douděra – Šiler (84. Martinic).

Branky: 32. Buneš – 39. Burýšek, 69. Horák.

ŽK: 0:2 (55. Herc, 76. Šiler).

Rozhodčí: Šmat – Melničuk, Talpáš.

Přihlíželo 180 nemile překvapených diváků.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 7. kole

4 – Šiler (2 doma + 2 venku)

2 – Horák (2 + 1)

1 – Burýšek (0 + 1) + vlastní Králova Dvora

Referát Plzeňského deníku čtěte zde: https://plzensky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/robstav-navrat-prestice-admira-cfl-purkart-sow-zeman.html