Přišli, trefili, vyhráli!

FC Slavia Karlovy Vary – FK Admira Praha 1:2 (1:0)

Slavný římský politik a vojevůdce Caesar kdysi řekl: Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem! Něco na ten způsob si po utkání 9. kola v lázeňském městě mohli říci naši Jirka Jandovský a Viktor Záruba. Po prohrané první půli přišli coby střídající hráči na trávník, vstřelili po brance a zajistili Admiře cenné tři body.

Západočeši po 8. kole klesli na dno tabulky, a tak chtěli doma stůj co stůj vyhrát. Ač byla Admira v první půli aktivnější a měla víc střeleckých možností, skóre otevřeli domácí. Z nenápadné útočné akce se před brankářem Martinem Kellerem ve 36. minutě objevil Sebastian Horník a trefil přesně – 1:0.

Zlom v utkání nastal už ve 48. minutě. To Jiří Jandovský, který do druhé půle vystřídal Petra Kunce, srovnal skóre. Jak to bylo? Po centru Filipa Kouteckého zleva, který prolétl kolem jednoho z domácích beků, napálil Jandovský balón do sítě za gólmanem Jiřím Chárou – 1:1. Na karlovarské kopačky se vkradla nervozita, Admira šla trpělivě za svým cílem a dosáhla ho v 77. minutě, kdy chvíli předtím vystřídavší Viktor Záruba otočil stav utkání na konečných 1:2. Úsilí slávistů o zisk aspoň bodu bylo marné.

Náš tým tak úspěšně završil „vítězný západočeský triptych“ (v Přešticích 2:1, s Plzní B 3:2, v KV 2:1). Teď nás čeká „třídílný pražský seriál“ (doma Dukla B, na Motorletu a doma Bohemka B).

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Utkání v Karlových Varech bylo velmi podobné tomu z loňského podzimu. Rozdíl byl pouze v tom, že jsme v prvním poločase neproměnili svoje šance a naopak jsme inkasovali v podstatě z jediné vážnější akce soupeře. Neproměňování šancí byla jediná věc, kterou jsem hráčům mohl o poločase vytknout. Jinak herně a takticky hráči plnili pokyny z přípravy na utkání. O přestávce jsme se snažili hráče uklidnit, aby trpělivě pokračovali ve stejném stylu s důrazem na efektivitu v zakončení. Proto jsme do druhého poločasu poslali na hřiště Jiřího Jandovského, kterému se v týdnu v tréninku právě této činnosti dařilo. To, že se nám podařilo tak brzy vyrovnat, bylo určující pro zbytek zápasu, ve kterém soupeř zvýšil aktivitu ve středu hřiště. Trenér domácích v 60. minutě vystřídal dva hráče a ještě tím umocnil pohyb a jejich herní převahu. Právě tuto fázi utkání jsme využili k rychlým výpadům na polovinu soupeře a opět jsme měli štěstí při výběru střídajícího hráče, kdy se po vhazování a následných opakovaných odrazech dostal do střelecké pozice Viktor Záruba a utkání rozhodnul. V samotném závěru jsme ještě ustáli jednu velkou šanci domácích, ale tři velmi cenné body z venku nakonec uhájili. Myslím, že vzhledem průběhu celého utkání a počtu vyložených šancí, především v prvním poločase, zcela zaslouženě.“

Admira: Keller – Herc, Venc, Horák, Fric – Koutecký, Čácha (80. Lauko), Zahálka, Burýšek (87. Vlček), Kunc (46. Jandovský) – Šiler (69. Záruba).

Branky: 36. Horník – 48. Jandovský, 77. Záruba.

ŽK: 1:2 (79. Vyleta – 54. Šiler, 75. Herc).

Rozhodčí: Bohata – Hanousek, Šůma.

Hráno na UMT v Drahovicích, sledovalo 240 zklamaných diváků.  

Záznam utkání:

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 9. kole

5 – Šiler (3 doma + 2 venku)

3 – Horák (2 + 1)

2 – Burýšek (1 + 1)

1 – Jandovský a Záruba (oba 0 + 1), navíc vlastní Králova Dvora a Plzně B