Nevalný výkon, prohospodařené derby…

FK Motorlet Praha – FK Admira Praha 2:1 (0:1)

Očekávané utkání 11. kola ČFL – pražské derby – jsme v Jinonicích odehráli neslavně a domácí se tak mohli radovat ze svého třetího vítězství v této sezóně.

Už ve 2. minutě fauloval náš zadák Vojta Venc naivně v pokutovém území. Penalta! Naštěstí pro nás ji jinonický Daniel Žížala poslal mimo branku. Ve 31. minutě – po šikovné akci Admiry – se ke střele dostal Viktor Záruba, který šanci bezpečně proměnil. Brankář domácích Matěj Mihálek neměl nárok jeho střelu chytit – 0:1. Vývoj derby po 45 minutách vypadal nadějně.

A druhý poločas? Raději nemluvit. Hned ve 47. minutě bylo vyrovnáno. Admirácká defenziva nezachytila očekávaný nástup Motorletu, domácí Jan Šulc si naběhl na přesný centr a šikovnou patičkou srovnal na 1:1. Na tým z Kobylis jako by od té chvíle padla deka, Motorlet viditelně převzal iniciativu a už v 57. minutě, po rychlé akci se k míči dostal Michal Rataj. Ten přihrál Svenu Jurčišinovi a brankář Martin Keller byl bez šance – 2:1. Další snažení našeho týmu vyšlo jalově a naprázdno, a tak bodově naprázdno vyšla Admira po čtyřech předchozích úspěšných utkáních. Přiznejme si, že po zásluze.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny:

„Sobotní zápas na Motorletu pokládám po Vltavínu za náš největší propadák v podzimní části. O to smutnější, že se jednalo opět o derby. Věděli jsme, že proti nám stojí soupeř, kterému se v soutěži herně ani výsledkově nedaří. A stejně tak působil i v prvním poločase našeho utkání. My jsme však byli od začátku ještě horším týmem. Patrně pod uspokojením z předchozích výsledků a výkonů jsme nastoupili nekoncentrovaní, bez nasazení a agresivity, prohrávali jsme osobní souboje, pokud jsme je byli vůbec ochotni podstoupit.

A právě tyto atributy měly být nosné v tomto utkání. Dokladem našeho výkonu byl už ve druhé minutě naprosto zbytečný, až hloupý faul, po kterém nám domácí dali první „dárek“ ve formě neproměněného pokutového kopu. Druhý pak přišel po nedorozumění domácího gólmana s obranou, kterého využil Viktor Záruba k naší první a poslední brance v zápase. V posledních deseti minutách prvního poločasu jsme se v podstatě sami dostali pod velký tlak soupeře a jen obtížně jsme uhájili vedení po prvním poločase.

O přestávce jsme nabádal hráče ke zvýšení aktivity, důrazu a jednoduchosti hry, především v obranné činnosti. Marně. Z první situace druhého poločasu soupeř vyrovnal po trestuhodné sérii naší nedůslednosti v osobních soubojích a nedůrazu v pokutovém území. Soupeře jsme tím „posadili na koně“ a bylo jen otázkou času, kdy ten utkání otočí ve svůj prospěch. A to se také stalo. Opět jsme byli liknaví a nedůrazní v pěti po sobě následujících soubojích a obdrželi druhou branku. V dalším průběhu jsme se snažili zvýšit aktivitu i střídáním, ale opakovaně jsme se dopouštěli spousty nepřesností a ztrát a vlastně jsme si nevytvořili téměř žádnou vyloženou šanci ani v tlaku v závěrečných minutách utkání.

Celkově jsme absolutně selhali. Do příštího zápasu s Bohemians B musíme jít s naprosto jiným mentálním a fyzickým nastavením.“

Admira: Keller – Herc (82. Vlček), Venc, Horák, Fric – Jandovský (65. Kunc), Čácha (72. Martinic), Zahálka, Koutecký, Záruba (72. Lauko) – Šiler.

Branky: 47. Šulc, 57. Jurčišin – 31. Záruba.

ŽK: 1:4 (90.+5. Bernardo – 52. Herc, 68. Koutecký, 85. Fric, 86. Kunc).

Rozhodčí: Rejžek – Toucha, Kotalík.

V sobotním dopoledni derby sledovalo na stadionu v Jinonicích jen 110 diváků.

Záznam utkání:

Referát Pražského deníku čtěte zde:

https://prazsky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/vyhra-po-sedmi-zapasech-motorlet-v-derby-porazil-admiru-20231015.html

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974