Jeden bod od zlatonosné Otavy

FC Písek – FK Admira Praha 1:1 (0:1)

Písek je domasilný, letos na podzim zatím ve své tvrzi pokaždé vyhrál, kromě jedné plichty se Slavií B. Ve 13. kole České fotbalové ligy jsme i my od zlatonosné Otavy přivezli do hlavního města jeden bod za plichtu 1:1. Řekněme, že to byla zasloužená remíza.

Důležité okamžiky utkání: Hned ve 3. minutě prošel Radek Šiler obranou Jihočechů a otevřel skóre – 0:1. V 6. minutě zahrál Martin Čácha malou domů tam smolně, že vybíhající gólman Martin Keller musel ve vápně faulovat píseckého Martina Voráčka. Penalta! Tu ale domácí Ondřej Dohnal napálil jen do břevna. Břevno nastřelila ve 29. minutě ze hry taky Admira. Ve 40. minutě sice písecký Tomáš Arzberger dostal míč za záda Kellera, ale z ofsajdu.

A druhá půle – v 56. minutě fauloval v pokutovém území Ondřej Herc (a opět agilního Voráčka) a František Belej z penalty srovnal na 1:1. Zanedlouho sice prostřelil Radek Šiler gólmana Písku Tomáše Lercha, žel z ofsajdu. V závěru mohl skórovat opět Šiler i Jihočech Belej, ale skóre už se nezměnilo. Takže remíza a jeden bod z jihu Čech na sever Prahy.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Utkání v Písku bylo klasickou píseckou bitvou z posledních sezón. Lepší úvod jsme si ani nemohli přát, když již ve druhé minutě Radek Šiler po skvělé individuální akci otevřel skóre zápasu. Radost nám ale velmi brzy mohli domácí zkazit, když po chybně zahrané malé domů vyběhnuvší Martin Keller srazil útočníka domácích a kopala se proti nám penalta. Podobně jako na Motorletu nás však domácí obdarovali jejím neproměněním. Divoký úvod utkání ho tak uvedl do poměrně vysokého tempa a hry plné soubojů, kdy se hra přelévala na obě strany. Troufám si říct, že jsme byli ale v prvním poločase nebezpečnějším mužstvem a je jen škoda, že jsme nedokázali některé slibně vyhlížející situace ve finální fázi lépe vyřešit a poločas tak skončil naším vedením pouze 1:0.

Do toho druhého jsme hráče, podobně jako na Motorletu, upozorňovali na předpokládanou zvýšenou aktivitu soupeře. Ten navíc poslal do druhého poločasu další dva útočníky Beleje s Bicencem a určitý tlak na naši obranu tak skutečně vyvinul. Přestože se zdálo, že jsme koncentrovaní a ve středu pole jsme dokázali získávat míče soupeře a chodit do rychlých protiútoků, přesto jsme se dopustili přece jen série nepřesností a nedůrazů. Z těch vyplynula situace, kdy Ondra Herc fauloval v pokutovém území a domácí kopali druhou penaltu v utkání. Tu  Belej s jistotou proměnil. Cením si toho, že tentokrát nás vyrovnání nepoložilo a naopak jsme to byli my, kdo byl, především rychlými protiútoky, soupeři více nebezpečný. Soupeře jsme do konce utkání do vyložené příležitosti nepustili.

Zdánlivě cenný bod ze hřiště kvalitního soupeře má svoji cenu, ale v kontextu třech remíz z posledních čtyř utkání je vlastně další ztrátou. Naše skupina ČFL je velmi vyrovnaná s nebývalým počtem remízových utkání. Proto i 18 bodů v tabulce zatím stačí na sedmou příčku. Proto, abychom po podzimu uhájili pozici v první polovině tabulky, musíme v posledních dvou jeho kolech ještě hodně zabrat.“

Admira: Keller – Herc, Čížek (64. Záruba), Venc, Fric – Horák – Čácha (85. Martinic), Lauko (67. Jandovský), Koutecký – Zahálka, Šiler (85. Kunc).

Rozhodčí: Nenadál – Klír, Schmeiser.

ŽK: 2:3 (43. Voráček, 90+4. Koreš – 6. Keller, 45. Šiler, 53. Horák).

Přihlíželo 230 diváků

Záznam utkání:

Referát webu Jihočeský fotbal čtěte zde: https://www.jihoceskyfotbal.cz/clanky/6920-domaci-neporazitelnost-pisek-udrzel-bod-je-ale-malo.html?utm_source=copy

Ostatní výsledky: https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 13. kole

7 – Šiler (4 doma + 3 venku)

3 – Horák (2 + 1)

2 – Záruba (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Jandovský (0 + 1), navíc vlastní Králova Dvora a Plzně B