Radek Šiler hattrickem vystřílel tři body

FK Admira Praha – FC Táborsko B 3:0 (1:0)

Ve 14. kole České fotbalové ligy jsme se pro letošek rozloučili s domácím publikem v posledním podzimním utkání na kobyliské trávě výrazným vítězstvím nad béčkem Táborska. Jihočeši, kteří oficiálně vystupují pod hlavičkou FC Táborsko akademie, přitom před týdnem ve své tvrzi skolili lídra ČFL z Hostouně!

Projděme si zajímavé minuty: 18. z rychlého protiútoku se hostující Pavel Svatek ocitl sám proti daleko vyběhnuvšímu Martinu Kellerovi, který míč vyrazil k Johnu Aloziemu, ten ale opuštěnou branku minul; 20. rohový kop z pravé strany zahrál náš Tomáš Lauko na malé vápno. Míč pak hlavičkoval Radek Šiler, jenže vedle levé tyče; 24. další „výběh“ Kellera mimo vápno a střelu jednoho z Jihočechů zachraňoval na brankové čáře v pádu Ondřej Herc; 26. Radek Šiler si přehodil míč z pravé nohy na levou a mířil přesně – 1:0, 48. velká šance Admiry! Po faulu Alozieho poslal Martin Čácha přímý kop z blízkosti brankové čáry po zemi skrze pokutové území a Michal Douděra měl před sebou nekrytou branku. Pálil bohužel nad břevno; 52. táborský Pavel Svatek střílel z otočky, míč se odrazil k Adamu Plucarovi, který v zajímavé pozici našel Johna Alozieho, ten ale z úhlu mířil jen do boční sítě; 65.akce Admiry začala už u brankáře Kellera a skončila vysunutím Radka Šilera, který v sólu jesličkami prostřelil gólmana Jihočechů Filipa Matouška – 2:0; 66. sotva dozněl jásot admiráckého publika, poslal táborský Marek Škrleta „malou domů“ svému brankáři tak lajdácky, že míč si opět zpracoval Radek Šiler a zakončil k protilehlé tyči – 3:0; 80. Filip Koutecký nabíhal proti brankáři Táborska v dalším „hokejovém nájezdu“, ale strážce jihočeské svatyně se zaskvěl výborným zákrokem, 90. opět Koutecký – tentokrát poslal pumelici pod břevno, ale zase mu zkazil radost gólman Matoušek, když míč pěstí vyrazil na roh.

Na šance Admira jednoznačně vyhrála a její přesvědčivé vítězství je tudíž zasloužené. Martin Keller vychytal svou druhou podzimní nulu. A devatenáctiletý Radek Šiler zaznamenal svůj první životní hattrick mezi dospělými. Tento výsledek znamená, že v podzimní tabulce skončí náš tým už zcela jistě v její první polovině.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny:

Rozhovor s hráčem Michalem Douděrou:

Admira: Keller – Herc, Horák (84. Jandovský), Venc, Fric – Čácha (80. Martinic), Lauko (63. Konejl), Koutecký, Douděra (63. Kunc) – Zahálka – Šiler (80. Vlček).

Rozhodčí: Bohata – Řeháček, Šůma.

ŽK: 3:1 (59. Koutecký, 70. Šiler, 88. Martinic – 47. Alozie).

Přihlíželo 200 diváků

Záznam utkání:

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Utkání z pohledu soupeře čtěte zde: https://www.fctaborsko.cz/match/130

Naši střelci po 14. kole

10 – Šiler (7 doma + 3 venku)

3 – Horák (2 + 1)

2 – Záruba (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Jandovský (0 + 1), navíc vlastní Králova Dvora a Plzně B