Admirácké naděje na zaplněné Letné

V rámci partnerství s AC Sparta má Admira možnost požádat o nástupy hlavního týmu Sparty při ligových zápasech v Epet Aréně. V sobotu 4. listopadu si to admiráčci z ročníku U9 užili při ligovém derby Sparta – Bohemians 1905.

Podrobnosti připravil trenér U9 Michal Nečaský:

Bohemku jsem dohodnul tak, že mé manželce je fotbal víceméně jedno, ale má z nějakého důvodu ráda „Klokany“. A tak měla ode mne slíbeno, že ji vezmu někdy na zápas Sparta vs. Bohemka. Tedy jsem koupil čtyři lístky pro celou rodinku, máme dva kluky hrající za Admiru. A když už jsem měl lístky, napadlo mě napsat Pavlovi Štochlovi, který má na Spartě nástupy na starosti, jestli když už tam budeme, jestli by mé kluky nevzal. (Pavel Štochl z ACS je trenér, který dochází jednou týdně na Admiru v rámci partnerství do naší školičky.)

Měli jsme štěstí, Bohemku sparťani neměli ještě obsazenou a nakonec z toho byl nástup pro 11 dětí z Admiry v rámci partnerství. Své zakoupené čtyři lístky jsem daroval dětem a rodičům z mého týmů U9, jelikož doprovod nastupujících dětí má vstup zdarma.

Děti a rodiče měli nahlášeno nejprve pouze nástup. Admiráčci se převlékli do sparťanských dresů a byl jim přidělen doprovod týmu Sparty a hlavního rozhodčí. Po nástupu jsme šli dokoukat první poločas. S Pavlem Štochlem jsme byli dohodnuti, že pro děti bude překvapení, když je před poločasem znovu stáhneme do šaten, převlékneme je do admiráckých dresů a nastoupíme v přestávce proti prckům Sparty. To se povedlo a kluci z Kobylis byli nadšení! Zahráli si fotbálek, oběhli stadion a skandovali před kotlem Sparty.

Nemalé překvapení to bylo i pro jejich rodiče a spoustu trenérů z Admiry, kteří na stadionu také byli přítomni, ale neměli o naší domluvě sebemenší ponětí.

Já osobně jsem si pak derby pustil zpětně až doma v televizi, na stadionu nebyl s prcky čas sledovat fotbal živě. Ale kompenzuje mi to úsměv, radost a nadšení dětí. To je k nezaplacení!