Chodové nás skolili za půl hodiny

Jiskra Domažlice – FK Admira Praha 5:0 (3:0)

V 15. kole České fotbalové ligy jsme zajížděli do centra Chodska. S tamní Jiskrou jsme předtím čtyřikrát po sobě remizovali. Že tomu tak tentokrát nebude, o tom bylo jasno ve 33. minutě, kdy domácí zvýšili své vedení už na 3:0. Západočeši hráli s chutí a přidali ještě dva góly. Hattrickem se blýskl domažlický kanonýr Petr Došlý. A protože náš Radek Šiler neproměnil ve druhé půli penaltu, odjeli jsme z Domažlic s drtivou prohrou 0:5.

Nepatrnou útěchou nám budiž fakt, že Jiskra, vítěz A-skupiny ČFL v minulé sezóně, se v závěru podzimu rozjela. Ve 13. kole porazila doma jednoho ze svých konkurentů v boji o postup do 2. ligy Slavii B 3:2 a druhého – Hostouň – potupila dokonce v jeho tvrzi výhrou 3:0. V tabulce Admira přes prohru na Chodsku přezimuje na 7. místě.

Jak padaly branky: 3. minuta: po rohovém kopu míč zpracoval Petr Mužík a z jeho centru pálil František Dvořák – 1:0; 4. minuta: Petr Došlý si naběhl za naši obranu a podél Martina Kellera – 2:0; 33. minuta: rychlý brejk Jiskry vedl Jonáš Vais. Z jeho přihrávky pálil Petr Došlý do brankáře Admiry a Petr Mužík zblízka – 3:0; 48. minuta: tlak Jiskry pokračoval, z centru Stefana Fedaka profitoval František Dvořák, který připravil lahůdku Petru Došlému – 4:0; 52. minuta: gólovou akci zahájil výkopem gólman Jiskry Lukáš Brych, útok pokračoval po ose Tomáš Jedlička – Petr Došlý, který padáčkem dovršil admirácký výbuch – 5:0.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „V posledním podzimním utkání jsme si zajeli do Domažlic pro vysokou porážku 0:5. Samotný zápas s sebou nese několik bizarních faktů, které takový výsledek ovlivnily. Jednak prohrávat ve 4. minutě 0:2 je něco, co jsem ve své kariéře snad nezažil ani jako trenér, ani jako hráč. Opakovat v podstatě totéž na začátku druhého poločasu je už úplně nepochopitelné. Ale určitě to mělo své příčiny ve špatné koncentraci, podcenění některých situací, na které byli hráči upozorňováni, naprostý nedůraz v osobních soubojích a v neposlední řadě velká kvalita soupeře, především v důrazném a efektivním zakončení. Přesto si dovoluji tvrdit, že výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti po celých 90 minut, což potvrdil i realizační tým soupeře. Na to se ale nikdo neptá. Zápasy se hrají na góly a body a my jsme prostě prohráli ostudným výsledkem, přestože jsme nastřelili dvakrát břevno, jednou tyč a neproměnili jsme Šilerem pokutový kop. Podzim je za námi a my se musíme teď soustředit na zimní období, abychom byli dobře připraveni na jarní boje.“

Admira: Keller – Fric, Venc (57. Konejl), Horák, Herc – Lauko (46. Douděra), Burýšek (57. Kunc) – Čácha, Zahálka, Koutecký (57. Kolář) – Šiler.

Rozhodčí: Rejžek – Toucha, Matyš.

ŽK: 0:0.

Přihlíželo 232 diváků, v drtivé většině velmi spokojených. Bohužel…

Záznam utkání:

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Referát Domažlického deníku čtěte zde: https://domazlicky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/jiskra-zasadila-souperi-mat-bur-admira-hattrick-domazlice-dosly-2.html

Naši střelci po 15. kole

V utkání 7. kola Robstav – Admira (1:2) připsal rozhodčí omylem jednu naši branku Mírovi Horákovi. Ve skutečně ji – prokazatelně – vstřelil Radek Šiler. Proto v naší bilanci tuto změnu zaznamenáváme.

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

2 – Záruba (0 + 2), Burýšek (1 + 1), Horák (2 + 0)

1 – Jandovský (0 + 1), navíc vlastní Králova Dvora a Plzně B