Trenér Vašut: Hodnocení podzimu U17

Spokojenost, ano. Chyby ale jsou. 

Vítězným posledním mistrovským utkáním s V. Plzní jsme zakončili podzimní část sezóny 2023/24. V tabulce nám patří 15. místo, s bilancí 7 výher, 1 remíza a 11 porážek, s celkovým skórem 23:40. V minulé sezóně, po prvním místu v pražském přeboru, nás čekal, „jiný level“ /ČLD/. Sám jsem byl zvědav, jestli obstojíme. Náš kádr jsme doplnili o některé hráče a po letní přípravě, „šli na to“. Začali jsme porážkami v Č. Budějovicích, s Mladou Boleslaví a „bůrem“ v Chrudimi. Pak jsme začali sbírat body a hrát i fotbal. Výborný výsledek i výkon jsme předvedli se Spartou a s Bohemkou, velmi dobře jsme hráli na Slavii / do 60 minuty /, s Hradcem Králové a druhý poločas s V. Žižkov. Smolné utkání bylo s Pardubicemi a s Příbramí, kdy nám body utekly, až v samém závěru utkání. 

Slabě jsme hráli na Kladně a závěr 1. poločasu s Teplicemi. Vyhořeli na Motorletu, v Jablonci nám body vzal rozhodčí / jinak celý podzim „pískali“ dobře /. Z hráčů si velmi dobře vedl Filip Tichý a Patrik Tupý. Dobře hráli i Miroslav Rajšner, František Hochmann, Kryštof Procházka. První dotyk s míčem musí zlepšit Adam Žák. Střídavé výkony předváděli Filip Valášek, Tobiášové Gracl a Staroba. Zlepšoval se Bebe. Utkání se Spartou a Cidlinou vyšlo Jakubovi Říhovi, na Slávii dal hezký gól, Michal Kalhous. Své si odehrál i Vladislav Frolov. Víc bych čekal od Mikuláše Polky, M. Kloučka a Vaška Zejdla. Soutěž si zahráli i Filipové Boček a Grof, Michal Kratochvíl, Denis Škalák, Tomáš Honzíček, Ondřej Balej a Samuel Brisuda. 

Mužstvo má kvalitní základ. Zlepšila se kázeň, většinou dobře jsme obstáli i po taktické stránce. Co nás trápí je produktivita v zakončení. Chybí nám útočník, který by udržel míč a dával góly, a i střední záložník, co by tvořil naši hru. Na herních „věcech“ budeme stále pracovat. 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, že to se mnou dali. Děkuji Dominikovi, který do mužstva vnesl řadu „jiných pohledů“, které já neviděl. Děkuji mému vedoucímu mužstva, Davidovi, i když ani jednou nenastoupil v základní sestavě, patřil k oporám týmu. Nemohu zapomenout na Vás, rodiče, za podporu, za fandění a za spolupráci při sportovní výchově Vašich synů. 

Díky 

Trenér Miroslav Vašut