První letošní test: U Litavky čestná porážka

FK Příbram – FK Admira 3:1 (1:0)

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Na první zápas hned z kraje přípravy jsme si vzali celkem velké sousto v podobě druholigové Příbrami. Navíc jsme se museli ještě, kromě hráčů, kteří po podzimu opustili kádr (Venc, Douděra, Šiler, Lauko), také obejít bez Horáka, Čížka, Herce, Skalického a Konejla. To jsou velmi citelná oslabení, a proto si sobotního výsledku a především výkonu velmi cením. Mohu říci, že kromě prvních a posledních patnácti minut utkání jsem velmi spokojen.

V úvodu zápasu nás soupeř zatlačil a hrozil nebezpečnými situacemi pramenícími z rychlých náběhů útočníků. Paradoxně jsme však ve 13. min. inkasovali po naší hrubé individuální chybě. Branka nás ale nepoložila a postupně jsme začali hru vyrovnávat. Dobře začal pracovat střed hřiště, kde měli Martinic s Kouteckým několik velmi dobrých zisků míče. Ty jsme ale, bohužel, nedokázali v poslední třetině hřiště využít, když jsme neměli dostatečnou kvalitu ve finální fázi. Přesto jsme ale dokázali do poločasu branku soupeře několikrát ohrozit. Především ostrá střela Koláře, která se otřela o vzdálenější tyč příbramské branky, volala po gólu.

Do druhého poločasu jsme vystřídali čtyři hráče. Z preventivně zdravotních důvodů jsme pošetřili Burýška, Martinice a Zahálku, což úplně takto v plánu nebylo. Trochu jsem se obával jednorázového odchodu zkušenosti z naší hry, který se možná projevil v závěrečné fázi utkání. Většinu druhého poločasu jsme ale odehráli i se dvěma nováčky v sestavě, kteří jsou u nás na zkoušku, velmi dobře a vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí. Nakonec jsme podle mého názoru i zaslouženě vyrovnali. Tuto kvalitní pasáž zápasu z naší strany pak přerušila nezvládnutá standardní situace, kdy jsme inkasovali po rohovém kopu soupeře. Po této inkasované brance pak opadla i naše aktivita a nakonec jsme inkasovali ještě třetí branku těsně před koncem utkání, když soupeř využil naší chyby v rozehrávce.

V dalších přípravných zápasech bychom chtěli na výkon v Příbrami navázat a zlepšovat se v herních činnostech. Současně se musíme poučit a vyvarovat chyb, které jsme udělali.“

Branky: 13. Krch, 76. Záruba, 87. Nečas – 67. Záruba.

Příbram:
1. poločas: Smrkovský – Vokřínek, Brabec, Fišl, Antwi – Koffi, Dudl – Hašek, Krch, Anih – Fall.
2. poločas: Bleha – Damašek, Jelínek, Coňk, Šimoník – Švestka, Abdallah – Nečas, Krameš, Anih – N’dong-Meviane.

Admira:
Keller – Kunc, Vlček, Kolář, Fric – Koutecký, Zahálka (46. Čácha) – Jandovský (46. Polívka), Martinic (46. Mráz), Záruba – Burýšek (46. Sedláček)

-api-

Sestřih gólů:

Článek v Příbramském deníku: https://pribramsky.denik.cz/fotbal-druha-liga/pribram-zahajila-pripravu-vitezne-dvema-goly-ji-spasil-necas-20240114.html