Prohra s kandidátem postupu do divize

Admira – FC Přední Kopanina 3:4 (1:2)

I ve druhém přípravném utkání náš A-tým prohrál – tentokrát na UMT v Podolí s lídrem Pražská teplárenská přeboru FC Přední Kopanina, který bude na jaře usilovat o postup do divize.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Oproti minulému týdnu, kdy jsme hráli s Příbramí, jsme si na druhé přípravné utkání pozvali Přední Kopaninu. Rozdíl soutěží, které tito soupeři hrají, tedy velký. Přesto jsme i s Kopaninou prohráli. Nejde ani tak o prohru jako takovou, utkání skončilo 3:4, stejně jako mohlo 8:6. Problém je, co a jak se z naší strany na hřišti odehrávalo. Když pominu podvědomé podcenění soupeře, které ve většině zápasů se soupeřem z nižších soutěží přichází a které se promítá do většiny individuálních a nakonec i týmového výkonu, tak jsme si v prvním poločase nedokázali poradit s dobře bránícím a takticky organizovaným soupeřem. Hráli jsme staticky bez pohybu a nápadu, sice s držením míče, ale pouze po hranici pokutového území soupeře. Když k tomu připočteme nedůsledné bránění a individuální chyby, nelze se divit, že jsme prohrávali o dvě branky. Zvlášť, pokud má soupeř hráče takových kvalit, jako je Urban, který jednu branku vypracoval a druhou sám dal. Snížení před poločasem bylo jen zábleskem dobrého, co jsme v prvním poločase ukázali.

V druhém poločase jsme na soupeře více zatlačili a donutili ho k chybám v defenzivě, ze kterých jsme vytěžili dvě branky a zápas otočili. Nutno dodat, že jsme neproměnili několik dalších šancí díky naší laxnosti a nedůrazu v koncovce. Kopanina ale potrestala naše ztráty a rychlými kontry do naší otevřené obrany zápas nakonec otočila ve svůj prospěch.

To, že jsme neproměnili několik opravdu vyložených příležitostí, je jedna věc. Co je ale naprosto alarmující, jak a kolik branek inkasujeme, což nás ostatně provázelo celý podzim. Vzhledem k tomu, že před rokem měly problém nám vstřelit branku tak kvalitní týmy jako Domažlice nebo Plzeň, je zřejmé, že máme velký problém, který musíme řešit.

Ještě musím pochválit Přední Kopaninu za velmi dobrý výkon. Hráli takticky a organizovaně s cílem na výsledek. I v tom byl mezi soupeři rozdíl.“

-api-

Sestřih branek:

Utkání z pohledu soupeře: https://fcpk.cz/zapas.php?event_akce=zapas_detail&id_zapas=2024000001&id_muzstvo=2008000001