Výhra nad ambiciózním týmem se slavnou tradicí

Admira – SK Kladno 3:2 (2:1)

Divizní Kladno, jehož předchůdci hrávali 1. ligu, se netají postupovými plány do ČFL. Na UMT v Podolí jsme nad ním těsně vyhráli a bylo to naše první vítězství v letošním roce.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Na třetí pokus se nám podařilo v zimní přípravě poprvé vyhrát. Ač výsledky, jak obvykle říkáváme, nejsou v tomto období to nejdůležitější, v našem případě to nyní potřeba bylo. Musím říci, že proti minulému týdnu nastalo v naší hře určité zlepšení, a to především pokud se týká pohybu, důrazu v osobních soubojích a zodpovědnosti v defenzivní činnosti. Při vší úctě ke Kopanině proti nám stál o něco kvalitnější soupeř s několika zkušenými hráči vedenými ještě zkušenějším novým trenérem, a i proto si zlepšeného výkonu většiny našich hráčů cením.

Myslím, že v prvním poločase jsme měli mírně navrch my. Brzy (3. min.) jsme šli do vedení Horákem z penalty, ale soupeř brzy potrestal naši chybu ve středu hřiště a po pěti minutách srovnal skóre po pěkné akci Šnobla. Do vedení jsme šli znovu ve 22. min. po přímém kopu Horáka, který prostřelil soupeřovu zeď z dvaceti metrů. Do konce prvního poločasu jsme se dostali ještě do několika slibných situací, ze kterých asi ta nejvyloženější byla po rychlém útoku z levé strany, centru Frice a hlavičce Čížka, kterou ale skvěle zneškodnil Švengr.

Do druhého poločasu jsme vystřídali pět hráčů a následně pak další dva. Nechali jsme odpočívat naše zkušené hráče a dali šanci širšímu kádru.

Na naší hře to bylo znát, především v organizaci hry a řešení herních situací, především v přechodové fázi. Soupeř byl ve druhém poločase lepší, v několika delších pasážích nás zatlačil do defenzivy a ohrožoval naši branku, především po standardních situacích. Paradoxně jsme pak vstřelili třetí branku my, když se Konejl dobře orientoval před brankou soupeře a po centru z pravé strany dohrál situaci na zadní tyči. Před koncem utkání šel ještě Záruba zcela sám na brankáře soupeře, ale situaci nevyřešil dobře. Nutno říct, že porážka 1:4 by byla pro soupeře krutá a nezasloužená.

Spravedlivější pak bylo, že soupeř korigoval skóre na 3:2, když jsme trestuhodně – a opět v poslední minutě utkání – inkasovali po rychlém kontru Kladna.

Celkově lze tedy vyjádřit dílčí spokojenost s prvním poločasem, v tom druhém jsem od některých hráčů čekal více. Velmi dobře se uvedli dva naši noví hráči Krunert a Shevčuk, kteří prokázali kvalitu pro ČFL.

Děkuji soupeři za kvalitní zápas. Kladno hrálo velmi dobře, s menším počtem hráčů na střídání, než jsme měli my, podalo herně i fyzicky výborný výkon.“

-api-

Sestřih gólů:

Utkání z pohledu soupeře: https://www.skkladno.cz/reportaz-utkani-s-admirou-praha/

Referát Kladenského deníku: https://kladensky.denik.cz/fotbal_region/premiera-smrkovskeho-prvni-prohra-haska-ale-zapas-mel-drajv-20240128.html

Naši střelci v zimní přípravě

3 – Horák

1 – Záruba, Sedláček, Burýšek, Konejl