Dobrá příprava s férovým soupeřem

Admira – FK Mladá Boleslav B 2:1 (1:0)

Branky: Horák, Záruba – Dohalský.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Další přípravné utkání jsme sehráli na UMT v Podolí s rezervou Mladé Boleslavi. Bez chybějících Zahálky, Čáchy a Skalického jsme opět rozložili síly mezi všechny hráče. Zápasy s B-mužstvy ligových klubů jsou vždy dobrou konfrontací kondice a taktiky, což potvrdil i ten hraný v neděli.

Utkání bylo vyrovnané, z obou stran hrané v dobrém tempu s dominancí obran a minimem brankových příležitostí. Skóre jsme otevřeli, podobně jako proti Kladnu, z přímého kopu, když se opět trefil Horák. Do dvoubrankového vedení jsme mohli jít po chybě obrany hostů, kterou chytře trestal Martinic lobem, který ale, bohužel, skončil jen na břevně boleslavské branky.

Co se nepovedlo našemu kapitánovi, zařídil z kraje druhého poločasu Záruba. Po efektním uvolnění Jandovského postupoval z levé strany na branku soupeře a z poměrně těžkého úhlu prostřelil brankáře hostů. Druhý poločas pak ozdobila krásná branka, když boleslavský hráč Dohalský v 65. min. levou nohou nechytatelně vymetl Kellerovu šibenici. Zápas neztrácel ani ve druhém poločase tempo i nadále se hrál bez vyložených příležitostí. Rozruch pak přinesla až penalta nařízená proti Admiře v neopodstatněném nastavení v 95. min. Proč ji rozhodčí Adámek odpískal, to ví jen on. Nikdo z ostatních aktérů zápasu na obou stranách verdikt nechápal, a proto také hráč Mladé Boleslavi poslal míč z pokutové značky úmyslně deset metrů mimo branku. Velký respekt hráčům a vedení soupeře k takovému gestu.  Děkuji jim za kvalitní přípravné utkání, dobrý výkon a příkladné vystupování.“

Sestřih gólů:

Utkání z pohledu soupeře: https://www.fkmb.cz/muzstvo-u21-zpravy.php?article=14428

Naši střelci v zimní přípravě

4 – Horák

2 – Záruba

1 – Sedláček, Burýšek, Konejl