Na lídra tabulky jsme neměli

Slavia Praha B – Admira Praha 3:0 (2:0)

V 16. kole České fotbalové ligy jsme zajížděli do Edenu. Na tamní UMT jsme nastoupili v prvním jarním utkání proti rezervě Slavie. V její prospěch už předem hovořilo hned několik faktorů. Jde o vedoucí tým tabulky. V jejím týmu se kloubí ligová zkušenost s tím nejlepším, co produkuje široká sešívaná mládežnická základna. V zimní přípravě podávala Slavia B výborné výkony, na rozdíl od našich hodně rozpačitých. A tak se hrálo podle slávistických not.

Jak padaly branky: Už v 6. minutě si nacentr od rohového praporku naskočil Mikuláš Konečný a uklidil míč přesně k tyči – 1:0. Ve 22. minutě talentovaný Jan Trédl zatáhl míč po pravé straně, jeho přesný centr si našel Boluwatife Ogungbayi – 2:0. V 89. minutě se opět Boluwatife Ogungbayi pálil po rozehrané standardní situaci z dvaceti metrů do šibenice – 3:0.

Kromě toho měli sešívaní ještě další možnosti. Velezkušený Milan Škoda pálil z penalty nařízené za faul nad břevno, Dominik Pech trefil tyč, Babacara Sy vychytal Martin Keller, šance Pecha a Ogungbayie zlikvidovala naše defenziva, Škoda střílel jen do boční sítě. Na druhé straně jsme bohužel ani jednou nedokázali vážněji ohrozit gólmana Sirotníka, i když výkon ve druhé půli nebyl špatný.

Výhra lídra tabulky je naprosto zasloužená, Slavia B potvrdila své postupové ambice. V součtu dvou utkání (podzim – jaro) s tímto soupeřem jsme nezískali ani bod při skóre 0:7…

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „V neděli v Edenu proti nám stála v podobě Slavie B velká kvalita a asi málokdo pochybuje o tom, že také vítěz naší skupiny ČFL. Myslím, že jsme odehráli velmi slušné utkání, především ve druhém poločase.

V tom prvním jsme byli asi až příliš pasivní a Slavia nás přehrávala herně i rychlostně. Paradoxně jsme ale branky obdrželi opět ze standardních situací, přestože jsme se na ně připravovali a upozorňovali. Po neproměněné penaltě soupeře na konci prvního poločasu jsme se snažili o přestávce ještě hráče vyburcovat, více otevřít hru s vyšším napadáním, se snahou s výsledkem ještě něco udělat. K vynucenému střídání na konci poločasu jsme o pauze přidali další dvě. Příchod Mráze, Záruby a Kouteckého byl oživením naší hry a myslím, že jsme ve druhém poločase byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Rozdíl kvality byl ale přece jen znát, především při vytváření brankových příležitostí, kterých domácí měli za celý zápas dost, v nich nás ale ve většině podržel Martin Keller skvělými zákroky.

Stínem utkání a velkou komplikací je pro nás je zranění Ondry Herce. Budeme doufat, že rozsah poranění nebude velký a Ondra se co nejdříve zotaví.

Celkově je nutno přiznat, že B-tým Slavie především herní úrovní převyšuje soutěž ČFL, aby také ne. To, co mě těší – se soupeřem jsme vydrželi kondičně celých 90 minut, což svědčí o tom, že jsme v zimě dobře pracovali. Našim hráčům proto i přes porážku děkuji za předvedený výkon a věřím, že ten ze druhého poločasu přeneseme do dalších utkání.“

Sestřih gólů:

SK Slavia Praha B: Sirotník – Trédl, Hunal, Konečný, Zachoval – T. Jelínek (71. Behenský), Švec (90. Žitný), Dom. Pech (81. A. Pudil) – Sy (81. Dufek), Škoda (71. Rama), Ogunbayi.

FK Admira Praha: Keller – Herc (44. Mráz), Fric, Krunert, Jandovský (67. Shevchuk), Kolář (46. Záruba), Burýšek (46. Koutecký), Čížek, Zahálka, Horák (80. Martinic), Kunc.

Branky: 22. a 88. Ogungbayi, 6. Konečný

Diváci: 278

Žluté karty: Trédl – Jandovský, Čížek

Rozhodčí: Doubrava – Glogar, Ježek

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Utkání z pohledu soupeře: https://www.slavia.cz/match/5515-B-tym-Vitezny-vstup-do-jarni-casti

Referát Pražského deníku čtěte zde: https://www.slavia.cz/match/5515-B-tym-Vitezny-vstup-do-jarni-casti

Naši střelci po 16. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

2 – Záruba (0 + 2), Burýšek (1 + 1), Horák (2 + 0)

1 – Jandovský (0 + 1), navíc vlastní Králova Dvora a Plzně B