Jaro začalo znamenitě. Přehráli jsme v derby Meteor

FK Admira Praha B – FK Meteor Praha VIII 3:0 (1:0)

Sousedské derby vyznělo překvapivě jednoznačně pro nás, aspoň co se výsledku týče. Velmi potěšilo čisté konto brankáře Jirky Veselého. Zelenobílí hosté přijeli s netajenými ambicemi a s třemi našimi bývalými hráči (Michálkem, Karvánkem a Krpálkem), ale zpátky do Libně odjížděli smutně. Béčko jim oplatilo podzimní prohru 1:2 i s „úroky“ a ač ještě oslabené o zraněné, do jarní části divize odstartovalo znamenitě. Jen tak dál!

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „V utkání s velmi kvalitním, fotbalovým soupeřem jsme v derby na Admiře obstáli. V prvním poločase spíše bojovností, ve druhém již i takticky a fotbalově. Do utkání jsme šli s pokorou, respektem k soupeři i s vědomím dobře odpracované zimní přípravy. Naše mužstvo si sedá, věříme v brzký návrat zraněných, je před námi ještě mnoho práce. Jen kontinuální úsilí zaručí dlouhodobé zlepšení. Nedělní vítězství budiž povzbuzením na naší cestě!“

Branky: 16. minuta:začalo to pro nás výtečně. Zkušený gólman Meteoru Michal Toma nabídl mizerným výkopem Admiře gólovou šanci a Magomedali Tatdanov pálil z 25 metrů přesně k tyči – 1:0; 65. minuta: hosté ztratili na půlící čáře míč a Admira pohlednou kombinací Marka Junga a Petra Marka po levé straně rozebrala defenzivu Meteoru tak, že zprava nabíhající Magomedali Tatdanov snadno zvýšil na 2:0;72. minuta: náš gólman Jiří Veselý dlouhým výkopem poslal do hokejového brejku Vojtěcha Polívku, který k tyči stanovil konečné skóre sousedského derby na 3:0.

Rozhovor po utkání s trenérem Gregorem:

Rozhovor po utkání s Vojtou Polívkou:

Záznam utkání:

Článek o zápasu na webu fotbalpraha.cz: https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10998-posilena-rezerva-admiry-ukoncila-viteznou-snuru-meteoru-polivka-splnil-ukol-od-trenera-gregora

Admira B: Veselý – Konejl (84. Doubravský), Skalický, Vlček, Horníček, Jung (70. Körbler), Drescher (46. Mlejnek), Kurek, Polívka, Tatdanov (84. Weinfurt), Marek (75. Malý).

ŽK: 2:2 (Konejl, Horníček – Derkač, Kordiak).

Rozhodčí: Erlebach – Vitvar, Holakovská.

Derby vidělo 135 diváků.

Výsledky:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Naši střelci po 17. (16. hraném) kole

3 – Trnka (2 doma + 1 venku)

2 – Kos (0 doma + 2 venku), Marek (1 doma + 1 venku), Mráz, Tatdanov (oba 2 + 0)

1 – Fencl (0 + 1), Záruba, Kunc, Jung, Mlejnek, Hamada, Polívka (všichni 1 + 0)