Žolík Jandovský trefil na jihu tři body

SK Dynamo České Budějovice B – FK Admira Praha 0:1 (0:0)

Na trávě tréninkového centra v Mladém se hrála 88. minuta utkání 18. kola ČFL, stav byl 0:0 a Martin Čácha zahrával zprava rohový kop. Míč přilétl na hlavičku stopera Michala Krunerta a od něj k číhajícímu Jiřímu Jandovskému. Toho poslal trenér František Peřina na hřiště do druhé půle a udělal dobře, protože Jirka z malého vápna trefil míč k tyči za bezmocného gólmana Dynama Andrewa Colina – 0:1. Byl to jediný gól utkání, Jihočeši, kteří šli do utkání s bilancí dvou jarních jednobrankových výher, už neměli čas skóre srovnat.

Celkově se hrál vyrovnaný mač (šancí bylo oboustranně pomálu), směřující ke zřejmě spravedlivé plichtě. Štěstěna to ale v samém závěru rozhodla jinak a přihrála tři body do Kobylis. Admiře se po výhře nad Hostouní vyplatilo prastaré anglické fotbalové úsloví „never change the winning team – neměň vítěznou sestavu“. Přineslo to – samozřejmě s přičiněním střídajících hráčů – už druhé jarní vítězství.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Tři body z Českých Budějovic ještě více zhodnotily vítězství nad Hostouní z minulého týdne. Průběhu utkání by však asi více odpovídala remíza, proto se bavme o třech zlatých bodech. V sestavě Dynama oproti minulému týdnu chyběli Böhm s Čoudkem, což jsou dva pilíře domácí rezervy. Na hře domácích to ale zase až tolik znát nebylo, hráli organizovaně, v rychlosti, s kolmým přechodem do útoku, v podstatě to, co jsme očekávali. My jsme do zápasu vstoupili celkem dobře a aktivně. V prvních deseti minutách jsme se několikrát dostali do bezprostřední blízkosti domácí branky, ale z několika slibných situací jsme vytěžili pouze nastřelenou tyč Vítkem Kolářem. V té době měl však za sebou velkou šanci také soupeř, když po Kuncově chybě postupoval z levé strany útočník domácích, ale Martin Keller ho skvěle vychytal. To bylo ohledně šancí na obou stranách na dlouhou dobu vše.

O poločase jsme se snažili hráče uklidnit a vyzývali je k trpělivosti a odpovědnosti, vědomi si rychlých kontrů soupeře. Navíc jsme věděli, že soupeř má na střídání připravenu další ofenzivní kvalitu v osobě Práška a Gantogtokha, který měl ale za sebou 90 minut pátečního utkání za U19.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Dynamo a postupně začalo stále více získávat půdu pod nohama. Reagovali jsme proto střídáním, které nám pomohlo opět hru vyrovnat, a hra plynula bez šancí na obou stranách. Náš výkon oproti minulému týdnu nebyl optimální, přesto jsem však věřil, že bychom jedinou a rozhodující branku utkání mohli vstřelit právě my. A to se také stalo, když se o ni postarali paradoxně tři střídající hráči. Burýšek samostatnou akcí vybojoval roh, Čácha ho skvěle zahrál, Krunert hlavou trefil bránícího hráče a Jandovský míč dorazil do sítě.

Rozhodující branka jinak vyrovnaného utkání v 88. min. na hřišti soupeře po tak dlouhé cestě potěší dvakrát. Pro domácí velká smůla, zvlášť když jejich A-mužstvo potkalo v Karviné totéž, navíc 400 km od domova.“

Sestřih gólů:

Záznam utkání:

Admira: Keller – Fric, Krunert, Mráz (46. Jandovský), Kolář (66. Čácha), Ševčuk (59. Horák), Záruba (82. Martinic), Čížek, Zahálka (82. Burýšek), Kunc, Koutecký.

Rozhodčí: Fencl – Langmajer, Kříž.

ŽK: 2:4 (Faltus, Zíka – Koutecký, Kolář, Čížek, Kunc).

Přihlíželo 140 diváků.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Utkání z pohledu soupeře: https://www.dynamocb.cz/zapas.asp?id=Becko-Dynam-padlo-s-prazskou-Admirou-nejtesnejsim-moznym-rozdilem-6627

Informace serveru Jihočeský fotbal: https://www.jihoceskyfotbal.cz/clanky/7109-prvni-body-pro-pisek-rezerva-dynama-si-nepohlidala-v-zaveru-standardku.html

Naši střelci po 18. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

2 – Záruba (0 + 2), Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1), Horák (2 + 0) 1 – Koutecký (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně