Okénko do historie: Před 85 lety Admira postoupila do divize

V ročníku 1938/1939 SK Admira VIII zaznamenala mimořádný úspěch. Vyhrála svou skupinu 1. A třídy (tehdy třetí nejvyšší soutěž) a postoupila do Středočeské divize (tehdy druhé nejvyšší soutěže).

V ročníku 1943/1944 pak došlo k měření sil mezi Admirou VIII a SK Praha VIII, sousedním nováčkem divize. Připomeňme, že Admira tehdy sídlila u kobyliské střelnice, v podstatě na rohu dnešní Střelničné a Čumpelíkovy ulice. SK Praha VIII pak měl domovský stánek doslova na dohled, a sice zhruba tam, kde dnes najdeme stanici metra Kobylisy. Dochoval se výsledek derby 8:1 pro Admiru.

Po únoru roku 1948 se v zemi udála spousta věcí… Fotbal novému větru samozřejmě také neunikl. Z fotbalové mapy zmizely Admira VIII i SK Praha VIII a najednou tu byl povinně sloučený klub kobyliských fotbalistů, kterému „přidělili“ název Vozovna Kobylisy. V roce 1950 se kobyliské mužstvo stále drželo na úrovni druhé nejvyšší soutěže. To už se ale blížila krize, která pak načas (1952 až 1955) vyvrcholila zánikem dospělého fotbalu v Kobylisích.

-api-