I jarní derby pro Lokádu

FK Admira Praha – FK Loko Vltavín 1:2 (0:1)

Pražské derby pro sebe urvala Lokáda, která v minulých letech s Admirou opakovaně prohrávala. Až na loňský podzim, kdy doma zvítězila 4:1. Věřili jsme, že Holešovickým těžkou porážku vrátíme, ale opak byl pravdou.

Jestliže v Českých Budějovicích nám při brance Jiřího Jandovského popřála Štěstěna, už dvakrát se od té doby obrátila k Admiře zády.

Jak v Králově Dvoře Adam Čížek, tak i doma s Loko Vltavínem Patrik Vlček si dali vlastní gól. Ve 14. minutě centroval zprava holešovický Vojtěch Novák a náš Patrik Vlček smolně srazil míč za Martina Kellera – 0:1. V 56. minutě si odbyl svou třetiligovou premiéru dosavadní hráč béčka Magomedali Tatdanov. Místo vyrovnání ale přišel druhý gól hostí. Ukázkovou techniku předvedl v 70. minutě Hynek Hruška, prokličkoval naší obranou a zakončil přesně – 0:2. Na vyrovnání zbývalo něco málo přes dvacet minut, a to bylo málo. Admira stačila už jen korigovat na 1:2 v 91. minutě, kdy po rohovém kopu gólman hostí Patrik Štorc vytáhl zpod břevna hlavičku Davida Konejla, ovšem Míra Horák rybičkou v pádu přece jen skóroval – 1:2. A pak už byl hořký konec…

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Derby s Vltavínem jsme bohužel prohráli, ale rozhodně jsme podali lepší výkon než před týdnem v Králově Dvoře. Je třeba říci, že proti nám stál podstatně kvalitnější soupeř, jehož postavení v tabulce rozhodně neodpovídá jeho hernímu projevu a kvalitě hráčského kádru. Spojení defenzivní zkušenosti s útočnou kvalitou sparťanského mládí si sedá a během jara tým Vltavínu bude určitě stoupat tabulkou vzhůru. Ale k našemu utkání. Vltavín byl ten, kdo byl od začátku aktivnější, prvních 30 minut měl více ze hry a po patnácti minutách hry šel také do vedení. Centr z pravé strany přetažený na zadní tyč si Patrik Vlček v tísni srazil do vlastní branky. My jsme se od začátku soustředili na bránění ofenzivní kvality soupeře, která při nepříliš obvyklém rozestavení v naší soutěži 3-4-3 skýtá určitá nebezpečí. Nakonec soupeř mohl vedení ještě v prvním poločase navýšit, když z 25 metrů trefil Turek Sefil spojnici Kellerovy branky. I my jsme mohli do poločasu vstřelit branku, ale po rohu a závaru před brankou Vltavínu míč v brankové čáry zázračně vytáhnul Štorc.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zápas zvrátit. Snažili jsme se hru zjednodušit, přidat na důrazu a výše soupeře napadat. Částečně se nám to dařilo, ale šance na vstřelení branky nám to nepřinášelo. Naopak přišla naše chyba při rozehrávce na polovině soupeře, když se následně zmocnil míče hostující Hruška a skvělou akcí v podstatě zápas rozhodnul. Nutno říci, že jsme mu to do velké míry sami usnadnili, protože ani jeden z našich hráčů ho nedokázal, byť i faulem, zastavit. Závěrečný nápor a standardní situace pak přinesly snížení na 1:2, když se po rohu dorážkou prosadil v 91. minutě Míra Horák. Na vyrovnání však již bylo příliš pozdě.

Celkově lze říci, že soupeř byl  lepší v prvním poločase, druhý patřil spíše nám. Ve vyrovnaném utkání s optikou šancí byl Vltavín asi branku lepší a šťastnější. Našim hráčům děkuji, bojovali a rozhodně se nemáme za co stydět. Víme o tom, že momentálně není v naší hře lehkost a potřebná kvalita. Odhodlání ale ano a já věřím, že už v příštím utkání to výsledkově zlomíme.“

Hodnocení asistenta trenéra Admira Jana Sobotky:

Sestřih gólů:

Záznam utkání:

Admira: Keller – Vlček, Čácha (46. Mráz), Jandovský (73. Martinic), Kolář Záruba (71. Burýšek), Čížek, Zahálka (73. Konejl), Horák, Kunc, Koutecký (56. Tatdanov).

Rozhodčí: Černý – Hlaváček, Andras.

ŽK: 3:3 (Koutecký, Horák, Čížek – Tichý, Vaněk, Rott).

Přihlížela pěkná návštěva 360 diváků, z velké většiny zklamaných.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Info Pražského deníku: https://prazsky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/obrazem-derby-pro-vltavin-bral-tri-body-na-admire-20240329.html

Naši střelci po 20. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

3 – Záruba (0 + 3), Horák (3 + 0)

2 – Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Koutecký (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně