Druhou jarní výhru trefil Štěpán Skalický

FK Admira Praha B – FK Ostrov 1:0 (1:0)

Po úvodním jarním vítězství v divizním derby Prahy 8 nad Meteorem přišla série čtyř porážek našeho béčka. Pak jsme se dočkali dvou remíz 1:1 a až v neděli, ve 24. kole, rezerva konečně zaznamenala druhou výhru v jarní části soutěže. Porazila těsně nováčka soutěže FK Ostrov, který ještě před rokem válcoval soupeře v přeboru Karlovarského kraje, kde fakticky neměl rovnocennou konkurenci. V divizi se Ostrovští drží v bezpečném středu tabulky.

O jediný gól se zasloužil přesnou trefou po centrovaném přímém kopu zleva a hlavičce Lukáše Ouředníčka ve 25. minutě Štěpán Skalický, když si připravil míč k mířené střele a překonal gólmana hostí Davida Tichotu. Další gól už nepadl ani na jedné straně, ačkoli hosté vyvinuli v závěru nepříjemný tlak, a tak béčko po dopolední výhře A-týmu nad Karlovými Vary ukořistilo tři body také proti soupeři z karlovarského okresu. Brankář Roman Konečný si připsal cenné čisté konto.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „V těžkém utkání jsme navázali na výborný výkon v Chomutově a kvalitní tým Ostrova jsme porazili těsně 1:0 brankou Skalického.

V teplém odpoledni jsme zvládli výborně první poločas, výborně jsme bránili a na příležitosti či na možnosti jsme byli o malinko lepší. Branku jsme vstřelili po dobře zahrané standardní situaci a po vrácené hlavičce Ouředníčka, když se prosadil Štěpán Skalický.

I v druhé půlce jsme bránili výborně útočníky soupeře, ale tlak Ostrova se stupňoval. Díky bojovnosti a obětavosti jsme přežili nelehké chvilky a podržel nás i gólman Konečný. Škoda několika nadějných brejků, i my jsme měli slušné šance. Gól již nepadl a vše dopadlo k naší velké radosti.

Chlapcům děkuji, pracujeme dál!“

Hodnocení utkání trenérem Pavlem Gregorem:

Hodnocení utkání střelcem Štěpánem Skalickým:

Záznam utkání:

Admira B: Konečný – Vlček, Skalický, Heinzel, Drescher, Mlejnek (67. Malý), Ouředníček (60. Marek), Tatdanov, Jung (76. Málek), Horníček, Polívka (76. Körbler).

ŽK: 1:3 (Vlček – Novotný, Machek, Kostka).

Rozhodčí: Pena – Schveinert, Mazanec.

Sledovalo 80 spokojených diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://www.facebook.com/fkostrov/?locale=cs_CZ

Výsledky:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Naši střelci po 24. (23. hraném) kole

3 – Trnka (2 doma + 1 venku)

2 – Kos (0 doma + 2 venku), Jung, Marek (oba 1 doma + 1 venku), Mráz, Tatdanov (oba 2 + 0)

1 – Fencl, Drescher (0 + 1), Záruba, Kunc, Mlejnek, Hamada, Polívka, Fric, Skalický (všichni 1 + 0)