Tři body a krůček vzhůru v tabulce

FK Admira Praha – FC Slavia Karlovy Vary 2:1 (1:0)

Ve 24. kole ČFL přijely do Kobylis Karlovy Vary, které v posledních dvou utkáních překvapily ziskem čtyř bodů, šestibrankovou kanonádou proti Hostouni a hlavně plichtou na trávě lídra tabulky Slavie Prahy B. Západočeši jsou aktuálně ohroženi pádem do divize a na Admiře se jejich pozice nevylepšila. Nastoupili se šesti cizinci v základní sestavě a na hřiště se dostali ještě tři další zahraniční fotbalisté. Hrál i kanonýr Jaroslav Červený, který nás kdysi gólově trápil v dresu Rakovníka.

Západočeští „sešívaní“ náš tým obrat o body nedokázali a odjeli do lázeňského města s těsnou porážkou. Ve prospěch každého týmu diktoval rozhodčí Martin Nenadál po jedné penaltě a obě byly odpískány správně. Z obou také padl gól. Utkání skončilo naším vítězstvím 2:1. Právě tímto poměrem jsme na podzim zdolali Slavii KV i na její půdě.

Jak padaly branky: ve 42. minutě poněkud zazmatkoval karlovarský brankář Rudolfs Soloha, jeho spoluhráči v defenzivě si počínali taky nedůsledně, z čehož profitoval Vojtěch Burýšek, který uvolnil na pravé straně neobsazeného Jakuba Mráze, a ten střílel v podstatě do prázdné branky – 1:0; ve 49. minutě postupoval zleva do našeho vápna Arturs Ostapenko a trefil ruku Adama Čížka. Ta se nacházela poněkud od těla, a tak Václav Vyleta z penalty vyrovnal na 1:1. V 61. minutě, po našem přímém kopu odvráceném obranou hostí, pronikal do pokutového území Slavie Jiří Jandovský, kterého poslal k zemi Mychajlo Markovyč. Opět penalta a opět gól… Míra Horák k opačné tyči, než kam skákal Arturs Soloha – 2:1.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „V neděli se nám konečně podařilo prolomit sérii porážek a vyhrát za tři body ve velmi důležitém utkání s Karlovými Vary. Utkání to bylo vzhledem k vývoji v tabulce naší skupiny ČFL tzv. „o šest bodů“, proto jsme velmi rádi, že jsme zápas zvládli. A zvládli jej především sami hráči na hřišti. Nasazení, bojovnost, zodpovědnost a soudržnost byly hlavní zbraně, které k výsledku vedly. Současně hráči i v detailech dodržovali taktiku a tím současně  eliminovali přednosti soupeře. Důležité bylo i to, že jsme se vyvarovali individuálních chyb, které nás srážely v předchozích utkáních.

Celkové mentální nastavení týmu bylo v úplně jiné rovině, než v minulých zápasech, což se projevilo i po inkasované vyrovnávacím brance soupeře hned z kraje druhého poločasu. Mužstvo i nadále dobře pracovalo a šlo si pro vítězství. Velmi nám pomohli i všichni střídající hráči, kterým zdravotní stav zatím nedovoluje větší minutáž, ale přesto přinesli v rozhodující fázi utkání kvalitu, klid a zkušenost.

Děkuji týmu za takovou změnu, kterou je ale třeba potvrdit i v dalších zápasech, které nebudou o nic lehčí.“

Hodnocení utkání asistentem Janem Sobotkou:

Hodnocení utkání kapitánem Mírou Horákem:

Sestřih gólů:

Záznam utkání:

Admira: Keller – Fric, Mráz (86. Martinic), Jiří Jandovský, Kolář (69. Zahálka), Konejl, Burýšek (86. Vlček), Záruba (54. Čácha), Čížek, Horák, Kunc.

Rozhodčí: Nenadál – Mach, Schmeiser.

ŽK: 2:2 (Horák, Mráz – 83. Charebašvili, 90.+1. Červený).

Přihlížela návštěva 209 věrných diváků.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 24. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

4 – Horák (4 + 0)

3 – Záruba (0 + 3)

2 – Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Koutecký, Mráz (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně