Admira ožila fotbalovým mládím

Fotbalovým mládím ožil areál FK Admira Praha ve dnech od 8. do 12. dubna a od 22. do 25. dubna. V prvním případě se tu konalo okresní kolo McDonalds Cupu, který je vypsán pro děti od 1. do 5. třídy. Ve druhém případě pak šlo o turnaj v malé kopané pro starší školáky a školačky. Obě akce proběhly pod patronací DDM Praha 8-Spirála.

Fotbalového klání se celkem zúčastnilo přes 500 školáků, ale i školaček, z Prahy 8 ve věku od 6 do 15 let.

McDonalds Cup

Pokud jde o McDonalds Cup, v mladší kategorii (1. – 3. třídy, ročníky narození 2014 a mladší) se okresního kola zúčastnilo celkem 13 škol. Ve starší kategorii (4. – 5. třídy, ročníky narození 2012 a mladší) se zúčastnilo 16 škol. Podmínkou účasti v okresním kole byla působnost školy v rámci Městské části Praha 8.

Vítězem nejmladší kategorie se stala ZŠ Dolní Chabry a ve vítězném týmu bojovali dva hráči Admiry Praha (viz foto Lukáše Hrodka, záložníka FK Admira Praha v kategorii U11, ročník narození 2014). Vítězem starší kategorie se stala ZŠ Ďáblice.

Ve všech týmech se v obou dnech objevovali mladí fotbalisté nejen z domácí Admiry klubu, ale i ze Slovanu Bohnice, SK Ďáblice, SK Dolní Chabry nebo libeňského FK Meteor Praha VIII.

Vítězové okresních kol postoupili do krajského finále, kde se utkají nejlepší školy z celého hlavního města.

Turnaj v malé kopané

Následující týden na Admiře změřili síly starší kluci z 6. – 7. tříd. Tady byla nejúspěšnější ZŠ Bohumila Hrabala (dříve Na Korábě).

Konala se také dvě kola dívčího turnaje. V prvním případě se mezi žákyněmi 6. – 7. tříd blýskla vítězstvím ZŠ Mazurská pod odborným dohledem Kamily Zátopkové, trenérky mládeže ve FK Admira. V měření sil mezi žákyněmi 8. – 9. tříd patřilo prvenství ZŠ Na Šutce.

Dík za výbornou organizaci

„Vítězové nejsou jmenovitě důležití, protože vyhrály hlavně děti, sport a svým způsobem i naše Admira. Zástupci pořadatele nám poslali děkovný email za perfektní organizaci turnaje, ve kterém děkovali všem, kteří přiložili ruku k dílu,“ uvedl sekretář FK Admira Praha Roman Zloch. „Turnaje sledovali i naši trenéři mládeže. Jistě si všimli dalších talentovaných dětí, které časem mohou obléknout černobílý admirácký dres,“ dodal.

-api-