S béčkem Dukly spravedlivá remíza

Hodnocení zápasu trenéra Františka Peřiny:

Po vítězství doma s Karlovými Vary jsme si přivezli i velmi cenný bod z utkání s Duklou B. Věděli jsme , že nás čeká kvalitní soupeř s dobrou organizací, rychlým pohybem a rotací hráčů na jednotlivých postech, tak jak hrají béčka ligových mužstev. Samotný zápas měl několik fází. My jsme začali se zajištěnou obranou a rychlými výpady a v prvních dvaceti minutách jsme  si vytvořili několik slibných situací, které jsme však nedokázali dotáhnout do finální fáze. Zhruba od 20. minuty Dukla začala mít více ze hry a byla čím dál více nebezpečná pro naši branku. Především trio Buchvaldek, Jelínek, Lehký zaměstnávalo naši defenzívu čím dál víc. Naše obrana pracovala velmi dobře, ale ve 40. min. jsme nezachytili náběh Lehkého z hloubky pole, který po skvělé průnikové přihrávce postupoval sám na naši branku a samostatný únik s přehledem zakončil – 1:0 pro Duklu B.

O přestávce jsem opakovaně, stejně jako před utkáním, hráče upozorňoval, že musíme zvýšit důraz, zjednodušit hru a více se tlačit do mladé obrany Dukly, která určitě byla zranitelná oproti velké kvalitě jejich spoluhráčů v ofenzívě. Myslím, že se nám to dařilo a postupem času jsme se dostávali do příležitostí, nastřelili jsme břevno a nakonec dali i branku, kterou ale rozhodčí neuznal. Komplikace pak nastala po vyloučení Jirky Jandovského, kdy jsme šli do deseti. Nezbývalo nic jiného, než vsadit vše na jednu kartu a riziko. Poslali jsme na hřiště tři čerstvé důrazné hlavičkáře, vynechali mezihru a nakopávanými míči se snažili dostat pokutového území soupeře. Samozřejmě jsme dohrávali na velké riziko v defenzívě, protože jakékoliv ztráty byly vzhledem k již zmíněné kvalitě útočníků Dukly velmi nebezpečné. V této fázi nás pak podržela obrana a Martin Keller, kteří právě brejkové situace i v podčíslení dokázali ustát a vyřešit. Za obrovskou bojovnost a nasazení jsme pak byli odměněni vyrovnáním, které přišlo v poslední minutě nastavení, kdy po faulu na Michala Frice penaltu s přehledem proměnil Míra Horák – konečný výsledek 1:1.

Chtěl bych poděkovat hráčům za přístup, nasazení a víru v dobrý výsledek do poslední vteřiny zápasu.

Sestřih branek:

Záznam utkání:

Admira: Keller – Fric, Mráz (79. Skalický), Čácha (67. Martinic), Jandovský, Kolář, Burýšek, Čížek, Zahálka (67. Konejl) Horák, Kunc (11. Záruba (67. Vlček)).

Rozhodčí: Coufal – Hoch, Jati.

ŽK: 4:8 (45. Buchvaldek, 55. Bilstrup, 77. Jelínek, 90.+1. Lehký – 37. Burýšek, 43. Čížek, 45. Kolář, 51. + 65. Jandovský, 55. Mráz, 86. Fric, 90. Skalický).

ČK: 0:1 (ŽK 51. + 65. Jandovský).

Přihlížela návštěva 100 diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://fkdukla.cz/match/7902

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 24. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

5 – Horák (4 + 1)

3 – Záruba (0 + 3)

2 – Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Koutecký, Mráz (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně