Důležitá výhra po zlepšení ve druhé půli

Admira Praha B – Hvězda Cheb 3:1 (1:1)

Ve 26. kole divize jsme udrželi sérii už pěti utkání bez prohry – poslední tým tabulky jsme porazili 3:1. Západočechům se tak vidina záchrany v divizi hodně vzdálila, naše rezerva se drží v tabulce relativně bezpečně od zóny sestupu.

Jak padaly branky: už ve 4. minutě se zrodila rychlá akce Admiry po pravé straně, Vojta Polívka kličkou na prodloužené brankové čáře proměnil jednoho ze západočeských beků Václava Krause v solný sloup, předložil míč Metoději Málkovi a ten (svou první divizní brankou) zblízka překonal gólmana Chebu Daniela Šmejkala – 1:0. Ve 23. minutě ovšem hosté zaútočili a František Zázrivec srovnal stav na 1:1. Ve 49. minutě se trefil zpoza velkého vápna Magomedali Tatdanov – 2:1. A konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě Jiří Jandovský, kterému brejkovým průnikem do chebské obrany vypracoval střeleckou šanci opět Vojta Polívka – 3:1.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „Rychle jsme šli do vedení brankou Málka po asistenci Polívky. I když jsme před stejným scénářem v kabině varovali, nastalo uspokojení a hráli jsme méně náročně a neběhali jsme tolik, kolik důležitost zápasu vyžadovala. Z ojedinělého protiútoku tak soupeř vyrovnal. Oklepali jsme se a postupně přidávali. Bohužel, bez brankového vyústění.

V poločase jsme si důrazně naznačili, co povede k vítězství. Zrychlili a především zpřesnili jsme kombinaci. A pohyb už byl na odpovídající úrovni. Rychle jsme šli do vedení krásnou střelou Tatdanova zpoza vápna. Soupeř již příliš nezlobil a tak krásný brejk Polívky a zakončení Jandovského prakticky zavřely utkání.

Chlapcům děkuji, především za druhý poločas si vítězství zasloužíme!“

Záznam utkání:

Admira B: Troharov – Skalický, Heinzel, Drescher, Mlejnek, Jandovský, Tatdanov, Málek (80. Kurek), Horníček, Polívka (73. Malý), Körbler (60. Marek).

ŽK: 0:2 (Janda, Kravar).

Rozhodčí: Novotný – Vychodil, Žemlička

Sledovalo 47 spokojených diváků.

Výsledky:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Naši střelci po 26. (25. hraném) kole

3 – Trnka (2 doma + 1 venku), Tatdanov (3 + 0)

2 – Kos (0 doma + 2 venku), Jung, Marek (oba 1 doma + 1 venku), Mráz (2 + 0)

1 – Fencl, Drescher, Heinzel (0 + 1), Záruba, Kunc, Mlejnek, Hamada, Polívka, Fric, Skalický, Málek, Jiří Jandovský (všichni 1 + 0)