Šesté prohrané pražské derby!

FK Admira – FK Motorlet 0:2 (0:1)

Ve 26. kole ČFL přijel do Kobylis Motorlet, a ač byla Admira favoritem, odvezl si do Jinonic tři body. Tím se na ni dotáhl v tabulce na rozdíl jediného bodu. Jaro na domácí trávě je pro náš tým bídné – už třetí porážka!

Obraz hry byl tentokrát z admiráckého pohledu neveselý, hosté byli fotbalovější a hlavně – dali dva góly. My góly v poslední době nedáváme. A když, pak jen z penalt. V derby s Motorletem jsme si vypracovali vlastně jen jedinou loženku, kdy těsně po inkasované brance Vojta Burýšek málem prostřelil gólmana hostí Adama Dvořáka. Bohužel – jen málem. V soubojích s pražskými soupeři jsme letos docela marní. Dvě prohry se Slavií B, s Loko, teď i s Motorletem, jen dvě remízy s Duklou B a jedna doma s Bohemkou B. A právě do jejího hájemství v Uhříněvsi teď náš tým zamíří. Že by tam snad prolomil dosavadní mizernou pražskou bilanci?

Jak padaly branky: ve 22. minutě kopali hosté zprava roh a špatně hlídaný Marek Kodr hlavou rozvlnil síť – 0:1. V 85. minutě si do bilance své kariéry zapsal nevídanou minelu náš gólman Martin Keller. Nechal se při nešikovně provedené kličce obrat o míč osamoceným Janem Šulcem, který pumlíč s potěšením zblízka šoupl do zcela prázdné branky – 0:2.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Nedělní derby s Motorletem je pro mě a určitě pro všechny přihlížející zklamáním. Pro admirácké fanoušky zvlášť. Musím se jim za celé mužstvo omluvit, protože přestože nás po celý zápas mohutně povzbuzovali, dočkali se od nás velmi špatného výkonu.

Po dvou zlepšení v utkání s K. Vary a Duklou B jsme opět upadli do podprůměru herního projevu a přístupu k zápasu, navíc k tak důležitému z pohledu vývoje v tabulce. Ještě k tomu se jednalo o derby.

My jsme z mého pohledu prospali první poločas. Vůbec jsme se nedostali do zápasu, neměli jsme tempo, důraz ani herní kvalitu. Nedostupovali jsme hráče soupeře, v osobních soubojích jsme byli pozdě nebo vůbec. Z tohoto pohledu pracovali velmi dobře pouze Čížek, Horák, Fric a Konejl.

Branku jsme obdrželi ze standardní situace od Kodra, na nějž jsme se zvlášť připravovali v tréninku i v samotné přípravě na utkání. V ofenzívě jsme toho předvedli pramálo a jedinou šanci za poločas jsme neproměnili.

Druhý poločas přinesl určité zlepšení, ale ne takové, abychom dokázali soupeře dostat pod tlak a zápas otočili.

Ano, máme mnoho zraněných a nemocných hráčů, naše hra postrádá, dynamiku, kvalitu a nebezpečí pro soupeřovu branku. To je objektivní stav. Co však hráčům odpustit nemohu je přístup, nasazení a bojovnost, která u většiny hráčů chyběla. A bez těchto atributů se v ČFL vyhrávat nedá.“

Sestřih gólů:

Záznam utkání:

Admira: Keller – Fric, Vlček, Mráz (46. Marek), Čácha, Kolář (58. Skalický), Burýšek, Konejl, Čížek, Záruba (76. Koutecký), Horák.

Rozhodčí: Severýn – Švorc, Hrivík.

ŽK: 1:3 (79. Skalický – 45. Žížala, 74. Amobi, 83. Hroník).

Přihlížela návštěva 235 hodně rozpačitých diváků.

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 26. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

5 – Horák (4 + 1)

3 – Záruba (0 + 3)

2 – Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Koutecký, Mráz (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně