Tři body vytažené z klokaní kapsy

Bohemians Praha 1905 B – FK Admira 2:3 (0:1)

Ve 27. kole ČFL jsme zajížděli na hřiště Čechie Uhříněves, kde hraje své zápasy béčko Bohemky, s vědomím, že proti pražským soupeřům se nám v tomto ročníku vůbec nedařilo. Pouze tři remízy, šest porážek a žádná výhra. Ta přišla právě v Uhříněvsi a stála za to! Dvakrát jsme vedli, domácí dvakrát vyrovnali. V 85. minutě jsme dokonce vstřelili z centru Štěpána Zahálky Adamem Čížkem další gól, který nám ale sudí Aleš Mach se zdůvodněním „předchozí faul“ neuznal. Nakonec nezůstal fotbalový pánbíček slepý a Admira už v nastaveném čase brankou střídajícího Petra Marka mač rozhodla. Zaslouženě!

Výhra nad Bohemkou nám tři kola před koncem soutěže prakticky zachovala účast v ČFL i pro příští rok. Z té sestoupí za momentální konstelace ve Fortuna národní lize poslední týmy v tabulkách A a B-skupiny a 15. tým s horší bilancí.

Jak padaly branky: v 5. minutě podnikla Admira ve dvou mužích rychlý protiútok, který zakončil Viktor Záruba střelou k tyči – 0:1. Gólman Bohemky Jakub Šiman neměl nárok. V 51. minutě klokani srovnali na 1:1. Zleva rozehráli rohový kop, na jehož konci byla prudká bomba šikovného Radka Lehovce do šibenice – ani tady neměl gólman Admiry Martin Keller nárok… Do vedení jsme šli podruhé v 67. minutě. To akci, která začala u Martina Kellera, dotáhl k bombě pod břevno z levé strany Michal Fric – 1:2. Bohemka ale nechtěla prohrát a v 76. minutě zahrávala z levé strany, až od autové čáry, přímý kop. Ten zakončil zblízka opět Radek Lehovec – 2:2. O neuznaném gólu Adama Čížka už byla řeč. A když se mač chýlil k remízovému konci, přišel v 90.+1. minutě přesný nákop na střídajícího Petra Marka, který se před vápnem mazáckou kličkou doprava zbavil obránce klokanů, připravil si střeleckou pozici a jedovkou k tyči rozjásal kobyliskou partu i fandy Admiry v hledišti – 2:3.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „S přibývajícími koly stoupá důležitost utkání úměrně situaci a postavení týmů v tabulce. Pro nás byl zápas s Bohemians B v tomto ohledu super důležitý. Proto jsem po hráčích požadoval především zásadní změnu v přístupu, bojovnosti a nasazení oproti minulému týdnu. Bohemians proti nám tentokrát nepoužili hráče z ligového A-mužstva, které hrálo ve stejný den ve Zlíně. To ale neznamená, že proti nám stál slabý soupeř. Naopak, mladí hráči Bohemians, podpořeni zkušeností Farkaše, Šimana a Lehovce, dokázali v takovém složení porazit i velmi kvalitní týmy.

Nám se vydařil aktivní vstup do utkání, jehož výsledkem byla i vedoucí branka po pohledné akci z levé strany, kterou s přehledem zakončil Viktor Záruba. Vyrovnané utkání pak plynulo s naší lehkou převahou zapříčiněnou větší zkušeností a důrazem v osobních soubojích až do poločasové přestávky. Po té jsme začali poněkud pasivně, dopustili jsme se několika nevynucených ztrát a byli jsme za to také potrestáni. Nejprve Martin Keller vychytal jasnou gólovou hlavičku soupeře, kterou vyrazil na roh, po jehož rozehrání naše obrana nechala propadnout míč na zadní tyč a Lehovec měl velmi jednoduchou úlohu ke skórování. Naše hra ale neztrácela na tempu i určité kvalitě. Hrál se celkem pohledný a vyrovnaný zápas a my jsme byli opět odměněni za aktivitu po další akci z levé strany, kterou po průnikové přihrávce skvěle a nechytatelně zakončil Michal Fric – 1:2. To bychom ale nebyli my, kdybychom o vedení opět nepřišli, a opět ze standardní situace, kdy tentokrát z jeho přímého zahrání prodloužil Lehovec míč k zadní tyči naší branky – 2:2.Bylo jasné, že pro udržení aktivity a tempa hry jsme museli poslat čerstvé síly do ofenzívy. V té době již hrál velmi dobře střídající Koutecký, ke kterému jsme přidali nejprve Petra Marka a později Vojtu Polívku. Oba sice měli v nohách 90 minut boje v sobotu za B-tým, ale spoléhali jsme právě na jejich sobotní vítězné mentální nastavení a nezatíženost z nepovedeného zápasu s Motorletem. Tato sázka nakonec vyšla, když v 92. min. Štěpán Zahálka geniálním pasem našel právě Petra Marka, který poměrně chladnokrevně ze 16 metrů poslal míč Šimanovi na zadní tyč.

V zápase jsme viděl velké odhodlání a bojovnost našich hráčů, které tentokrát bylo podpořeno velkou kvalitou ve středu pole od Martina Čáchy a Štěpána Zahálky. Pochvalu zaslouží všichni hráči, ale oni dva byli v utkání rozdíloví.“

Záznam utkání:

Admira: Keller – Skalický, Fric, Mráz (60. Koutecký), Čácha, Jiří Jandovský, Burýšek (87. Polívka), Čížek, Zahálka, Záruba (77. Marek), Horák.

Rozhodčí: Mach – Raplík, Klír.

ŽK: 2:3 (90.+3. Hájek, Janovský – 23. Mráz, 74. Skalický, 90. Čížek).

Přihlížela návštěva 150 diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://www.bohemians.cz/clanek/24965/b-tym-ztratil-bod-v-nastavenem-case

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 27. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

5 – Horák (4 + 1)

4 – Záruba (0 + 4)

2 – Jandovský (0 + 2), Burýšek (1 + 1)

1 – Fric, Marek (0 +1), Koutecký, Mráz (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně