Tři body z Nespek po výborném výkonu

Sokol Nespeky – Admira Praha B 0:2 (0:1)

Ve 27. kole divize jsme udrželi sérii už šesti utkání bez prohry, z toho tří výher. Středočeši, v jejichž klubu funkcionaří náš bývalý gólman, populární Petr Králíček, potřebovali nutně body k záchraně divize. To ale Admira B taky. A ta si je nakonec po velmi solidním výkonu zasloužila, i když do Nespek cestovala ve slepené sestavě. Dorostenec Samuel Brisuda chytal poprvé divizní mač mezi dospělými a nedostal gól – bravo! Divizní atmosféru na trávníku na pár minut ochutnal i další dorostenec Filip Sobotka.

Tři body z Nespek jsou mimořádně cenné, vždyť ze tří skupin divize bude sestupovat vždy trojice posledních týmů a patrně i nejhorší na 13. místě…

Jak padaly branky: už ve 2. minutě nejzkušenější z admiráků Jirka Kurek otevřel po rohovém kopu Magomedali Tatdanova skóre – 0:1. V 60. minutě z penalty za faul na Petra Marka Matyáš Heinzel upravil na konečných 0:2.

Hodnocení trenéra Admiry B Pavla Gregora: „V dalším klíčovém a nesmírně důležitém utkání o záchranu jsme na horké půdě v Nespekách obstáli. Vzhledem ke zdravotnímu stavu obou mužstev v kategorii dospělých jsme jeli ve velmi okleštěné sestavě se dvěma hráči naší U18. Jejich trenérům i hráčům samotným patří velké poděkování. I tak bylo naše odhodlání zvítězit a soupeři definitivně odskočit opravdové. Musím s radostí celému týmu poděkovat.

Podali jsme heroický výkon, ve druhém poločase jsme měli několikrát i štěstí, ale skvělou defenzivou a rychlými protiútoky jsme zvítězili 2:0. Branky vstřelili Kurek po rohovém kopu Aliho a Heinzel z penalty za sražení Marka.

Pracujeme dál. Cílem je nejen záchrana, ale i vytvoření silného základu pro sezonu příští.“

Admira B: Brisuda – Heinzel, Drescher, Mlejnek, Tatdanov (90.+2. Sobotka), Kurek, Horníček, Polívka, Malý (74. Pronyšyn), Körbler (66. Doubravský), Marek.

ŽK: 3:3 (Čaloun, Turek, Snyščuk – Mlejnek, Tatdanov, Horníček)).

Rozhodčí: Kubec – Schveinert, Kříž.

Sledovalo 130 zklamaných diváků.

Výsledky:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/f7651855-f5e5-43e3-96f6-954fca607add

Naši střelci po 27. (26. hraném) kole

3 – Trnka (2 doma + 1 venku), Tatdanov (3 + 0)

2 – Kos, Heinzel (0 doma + 2 venku), Jung, Marek (oba 1 doma + 1 venku), Mráz (2 + 0)

1 – Kurek, Fencl, Drescher (0 + 1), Záruba, Kunc, Mlejnek, Hamada, Polívka, Fric, Skalický, Málek, Jiří Jandovský  (všichni 1 + 0)