Uplynulo 115 let od vzniku našeho klubu

Na den 17. května 1909 (bylo to pondělí) svolali milovníci fotbalu ustavující valnou hromadu do hostince pana Františka Kopřivy Na Pěšinkách. A ta se dohodla na vzniku opravdového sportovního klubu. V čele prvního výboru stanul předseda Josef Hauf, za členy účastníci zvolili Františka Staňka, hostitele valné hromady Františka Kopřivu, Karla Šandu, Bedřicha Koníčka, Václava Hraběte a Antonína Zátku. Na návrh předsedy Haufa se účastníci shodli – od 17. května 1909 v Kobylisích existoval SK Meteor. Náš klub se tedy ve svém pravěku jmenoval stejně, jako starší klub v sousední Libni! Rok to trvalo, než se jedenáctka SK Meteor Kobylisy postavila k řádnému fotbalovému utkání, které už se hrálo podle tehdy platných regulí. A byla to velká sláva, neboť „Kobylisy podaly proti SK Maninskému týmu výkon znamenitý a ke spokojenosti všech zainteresovaných rodáků a starousedlíků vyhrály způsobem velkolepým 3:1“.

-api-