Tři body vylovené z hlubin Jordánu

FC Táborsko B – FK Admira Praha 1:2 (0:1)

Ve 29. kole ČFL nastupovala Admira na stadionu Svépomoc v Táboře, kde kdysi bývaly doma někdejší Vodní stavby Tábor. Jejím soupeřem byl B-tým druholigového Táborska, který úředně používá název FC Táborsko akademie.

Po domácí porážce 1:3 od Písku se admiráci u Jordánu, jak se říká, „kousli“, šli tvrdě za vítězstvím a taky ho po zásluze uhráli. Byl to zápas Vojty Burýška, první gól připravil, ten vítězný sám vsítil. Za připomenutí stojí fakt, že tohle je už třetí jarní výhra venku – doma jsme zvítězili jen dvakrát… V tabulce se Admira vrátila na 8. místo, tedy do první poloviny.

Teď ji ale na závěr soutěže čekají v Kobylisích Domažlice, druhý tým v tabulce a velký favorit, proti kterému bude jakýkoli bodový zisk potěšující! Pozor, Chodové se na Admiře představí už v sobotu 8. června, výkop 10.15 hodin! Zdůrazňujeme to proto, aby v neděli po ránu nepostávaly před stadionem hloučky překvapených diváků, jak to, že se nehraje…

Jak v Táboře padaly branky: v 9. minutě si Vojta Burýšek dosprintoval do rohu velkého vápna pro míč, v souboji rameno na rameno odstavil jednoho z Jihočechů a naservíroval balón doleva Jakubu Mrázovi. Ten vypálil k levé tyči, míč ale škrtl o dalšího domácího zadáka a skončil v síti za bezmocným gólmanem Táborska Filipem Matouškem – 0:1. V 51. minutě táborský Tomáš Drchal využil nedůrazu naší obrany, procpal se s míčem před střelci úhel zmenšujícího gólmana Martina Kellera a trefil nad ním milimetrově šibenici – 1:1. Nakonec se ale radovali admiráci, když v 74. minutě zahrával zprava Jiří Jandovský rohový kop, na který si naběhl Vojta Burýšek s výskokem vyšším než bránící domácí zadáci a hlavou zamířil také do šibenice – 1:2.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „V předposledním utkání sezóny jsme předvedli jeden z našich lepších výkonů, na jaře možná vůbec nejlepší. Hrálo se otevřené utkání s kvalitním soupeřem, kde se hra přelévala rychle na obě strany, což se divákům mohlo líbit. Nám pomohla brzy vstřelená branka, která nám dala sebevědomí, a po zbytek poločasu jsme byli, myslím, lepším týmem. 

Do toho druhého vstoupili lépe domácí a také se jim podařilo záhy vyrovnat. Rychlé a bojovné utkání pak plynulo i se šancemi na obou stranách k asi zasloužené remíze, ale v 74. min. výsledek přiklonil na naši stranu Vojta Burýšek po výtečně zahraném rohovém kopu Jirkou Jandovským. Domácí se pak snažili o vyrovnání. My jsme ale pracovali velmi dobře v defenzívě, a přestože si Jihočeši ještě vypracovali dvě šance, vítězství jsme v samém závěru zkušeně uhájili.

Tentokrát nemusím chválit jednotlivce, výhra je výsledkem týmové, dobře odvedené práce.“

Záznam utkání:

Admira: Keller – Fric, Krunert (75. Kunc), Mráz, Čácha, Jiří Jandovský (89. Polívka), Burýšek (75. Martinic), Konejl, Záruba (86. Marek), Čížek, Zahálka.

Rozhodčí: Fojtík – Jansa, Beneš.

ŽK: 2:1 (18. Vysušil, 70. Kubovský – 35. Čížek).

Přihlížela návštěva 180 poněkud rozčarovaných diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://www.fctaborsko.cz/match/176

Referát serveru jcted.cz: https://www.jcted.cz/82400-video-rezerva-taborska-nestacila-na-prazskou-admiru-trefil-se-pouze-dorostenec-drchal/

Ostatní výsledky:

https://www.fotbal.cz/souteze/turnaje/zapas/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/924e15d1-7bca-4e87-80f3-c21dae202974

Naši střelci po 29. kole

11 – Šiler (7 doma + 4 venku)

5 – Horák (4 + 1)

4 – Záruba (0 + 4)

3 – Jiří Jandovský, Burýšek (1 + 2)

2 – Mráz (1 + 1)

1 – Fric, Marek (0 +1), Koutecký (1 + 0), navíc vlastní Králova Dvora, Plzně B a Hostouně