Hráči FK Admira Praha (ročník U11) byli na Planeo Cupu 2023/24 mezi nejlepšími

Ve dnech 8.+.9.6.2024 probíhal v Hlučíně finálový turnaj Planeo Cup 2023/24 pro ročník U11 (hráči narození v roce 2013 a později). Tento turnaj je oficiálním Mistrovstvím ČR ve fotbale pro mládež, od prvních kvalifikačních kol se do této soutěže zapojilo na 270 týmů z celé republiky.

První hrací den byl ve znamení základních skupin, ze kterých se týmy rozřadily do zlaté, stříbrné nebo bronzové skupiny hrané druhý den. Hráči Admiry Praha byli úspěšní a postoupili do zlaté skupiny, která znamenala, že v konečném pořadí nemohou skončit hůře než na 8. místě.

Zlatou skupinu kluci zahájili remízou 3:3 s pozdějším vítězem AC Sparta Praha a jako jediní sebrali soupeři body v této skupině. Ve zbylých zápasech hráčům trochu zvlhnul střelecký prach a herně vyrovnané zápasy nepřinesly kýžené body, konečné 8. místo v silné konkurenci týmů jako AC Sparta Praha, FC Zbrojovka Brno a dalších „značek“ je však mimořádným úspěchem. Opět se ukázalo, že v FK Admira Praha se (slovy moderátora Pavla Čapka) pracuje s mládeží velmi dobře.